Avíza

Má svaly tónov horúcej jogy?

Má svaly tónov horúcej jogy?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Podľa Americkej rady pre cvičenie má jedenásť miliónov Američanov úžitok z bežnej jogy. Jóga zvyšuje flexibilitu, rovnováhu, relaxáciu, svalovú silu a vytrvalosť. Fanúšikovia horúcej jogy, obľúbenej adaptácie starodávnej disciplíny, si udržiavajú svoje zaparené štúdiá a posilňujú svalovú tonizáciu. Horúca jóga určite spôsobí, že vám zlomíte pot. Výskum však ukazuje, že tónovanie svalov, ako vnútorný mier, môže byť vnútornou prácou.

Horúca jóga

Horúca jóga sa týka teploty ateliéru počas hodiny jogy. Koncept bol priekopníkom Bikram Choudhury, indického učiteľa jogy Hatha, ktorý vyvinul sériu 26 pozícií vykonaných v pevnom poradí v horúcom štúdiu. Bikram jóga a ďalšie hodiny horúcej jogy sa konajú pri teplotách okolo 105 stupňov Fahrenheita a sekvencia Bikram je pevná 90 minút. Praktizujúci horúcej jogy tvrdia, že zvyšuje flexibilitu, rozsah pohybu, hlboké rozťahovanie, detoxikáciu, duševnú čistotu a kardiovaskulárnu aktivitu. Americká rada pre cvičenie varuje, že namáhavé cvičenie, napríklad horúca joga, v prehriatej miestnosti môže viesť k vyčerpaniu tepla a dehydratácii a predčasne ukončiť cvičenie. Dobrá hydratácia je rovnako dôležitá ako dobrá forma pri práci so svalmi s horúcou jogou.

Tón jogy a svalov

Svaly môžete tónovať pomocou horúcej jogy alebo pomocou akéhokoľvek bežného programu jogy. Budovanie svalovej sily vytvára hustejšie svalové vlákno a výsledkom sú tónované, definované svaly. Pozície v stoji ako Warrior Pose a Triangle Pose využívajú telesnú hmotnosť na budovanie svalov nôh. Ásany, ktoré kladú váhu na ruky a hornú časť tela, pôsobia ako malé, tak aj veľké svaly. Medzi bežné cvičenia jogy, ako je Bikram jóga, patria pózy ako Supta Vajrasana a Cobra, ktoré sa pri podpore telesnej hmotnosti spoliehajú na horné ramená a plecia. Tadasana - Tree Pose, Tuladandsana - Vyvažovacia palica a iné stojace pózy v horúcich jogových sekvenciách posilňujú nohy. Teplota v miestnosti nie je taká dôležitá ako svalové skupiny, s ktorými pracujete v pozíciách vo vašej rutine.

Horúce svaly

Samotná práca v horúcej miestnosti nemusí zvýšiť intenzitu tréningu - aspoň pokiaľ ide o svalovú aktivitu. Štúdia uverejnená v "Journal of Applied Physiology" zistila, že izbová teplota môže pasívne zvyšovať teplotu svalov, ale nezvyšuje energiu počas dynamického cvičenia. Zahrievanie neovplyvňuje kvalitu jogy, zvyšuje krvný obeh svalov a znižuje riziko zranenia. Postupne zintenzívňujúca sa výzva v jogínskej triede zahrieva svaly, pretože ich pripravuje na hlbšie cvičenie podľa certifikovaného trénera jogy a fitness Leigh Crews. Prechod z menej namáhavých na náročnejšie ásany povzbudzuje svaly, aby pracovali ťažšie. Cobra Pose pripravuje chrbtové svaly pre Camel Pose; Svätojánsky tok stúpa do Svätojánskeho svätojánskeho svätojánskeho svätojánskeho chleba. Progresívna postupnosť sledovaná v mnohých triedach jogy za horúca optimalizuje tonizovanie svalov.

Ako sa "Cut" s Cardio

Podľa Americkej rady pre cvičenie je tajomstvom viditeľne tónovaných svalov hromadenie hmoty a zároveň znižovanie vrstvy podkožného tuku, ktorý ich skrýva. Jóga vám môže pomôcť vyzerať „strihaná“ alebo aspoň elegantne a fit, ak budete dosť usilovne pracovať na premene cvičenia na aeróbnu aktivitu. Na spaľovanie tukov pri budovaní svalov musíte vyvážiť kardio s silovým tréningom. „Jógový denník“ poukazuje na kalifornskú univerzitu v Davisovej štúdii, ktorá preukázala dramatické zvýšenie svalového tonusu, vytrvalosti, kardiovaskulárnych a pľúcnych schopností po niekoľkých mesiacoch 90-minútových jogových stretnutí štyrikrát týždenne. Vykonanie po sebe nasledujúcich pozdravov Slnka a ďalších súvislých sekvencií zvýši váš srdcový rytmus. Intenzívne sekvencie, ktoré sú súčasťou mnohých horúcich jogových štúdií, môžu z vášho pokojného cvičenia jogy urobiť úplné cvičenie zamerané na spaľovanie tukov a svalov.Komentáre:

 1. Dondre

  Absolútne s vami súhlasím. V ňom je niečo tiež pre mňa, zdá sa, že je to vynikajúca myšlienka. Úplne s vami budem súhlasiť.

 2. Faelar

  Toto je úžasná odpoveď.

 3. Roan

  Yes, all is logical

 4. Saebeorht

  all personal messages go out today?

 5. Konnor

  Wacker, your phrase is brilliant

 6. Milabar

  zvedavá otázka

 7. Mezit

  Aj to, že by sme sa zaobišli bez tvojej brilantnej frázyNapíšte správu