Avíza

Dôležitosť jogy pre študentov


Ak pripustíte, že ste zaneprázdnení, zbavení spánku, stresovaní študenti, jóga sa môže stať vaším novým najlepším priateľom. Štýly jogy, ktoré máte k dispozícii, si môžete vybrať z ponuky od Iyengaru, so zameraním na relaxáciu, až po fyzicky prísne štýly, ako je moc a jogína Bikram. Do programu študenta sa zmestí každý typ jogy, keďže štúdiá ponúkajú ranné, popoludňajšie a večerné hodiny. Pridanie jogy do vašej rutiny môže byť rovnako jednoduché ako schmatnutie obľúbeného páru teplákov a podložky a mierenie do najbližšieho štúdia.

Relaxácie

Každý školský semester si vyžaduje vysokú koncentráciu a úroveň úzkosti stúpa, keď sa snažíte splniť očakávania termínov a dobrých ročníkov. Cvičenie pravidelnej jogy redukuje stres a podporuje relaxáciu. Natiahnutie tela a uvoľnenie mysle vám umožňujú upokojiť sa uprostred hektického semestra. Cvičenie jogy povzbudzuje pozitívny mentálny prístup a vynucuje zvládanie stresu.

Revitalizácie

Ak nedokážete získať dostatok energie, zapojením sa do jogy môžete bojovať s únavou a vyčerpaním. Vyššia úroveň energie nahradí vašu únavu. Jóga podporuje zdravie srdca a dýchacích ciest a svalov a kostí, čo zlepšuje celkovú pohodu. Národné centrum pre doplnkovú a alternatívnu medicínu, ktoré je súčasťou Národného inštitútu zdravia, uvádza, že joga sa snaží zmierňovať problémy vrátane nespavosti, vysokého krvného tlaku, vysokého srdcového rytmu, bolestí hlavy a bolestí hlavy.

Držanie

Študenti majú jedinečnú polohu: šikmé plecia so zaoblenými chrbtom a dopredu vystrkujúcou hlavou. Tieto negatívne polohy znižujú dýchaciu kapacitu a zvyšujú riziko chronickej bolesti a zranenia. Jóga rozvíja vaše vedomie tela a trénuje svaly tak, aby správne zarovnali vašu kostru. Správne zarovnanie znižuje stresové zaťaženie tela a umožňuje jeho fungovanie s minimálnym energetickým výkonom. Pózy na jogu sú navrhnuté tak, aby prebudili, posilnili a vyvážili spojovacie tkanivá vášho tela, čím vám poskytnú správne držanie tela.

Sústredenie

Prostredie a filozofia jogy podporujú sústredenie tréningu vašej mysle. V kombinácii s dýchaním a jeho fyzickými požiadavkami vás jóga trénuje, aby ste si vyčistili myseľ a uzavreli rozptýlenie. Meditácia je technika používaná v niektorých štýloch jogy na učenie hlbokej koncentrácie. Precvičovanie tohto súboru zručností je prínosom pre študentov, ktorí sú povinní čítať, písať, vykonávať skúšky a kompletné cvičenia.

Zdroje