Avíza

Ako vylepšiť vývoj baletu za týždeň


Urobte si lekciu od hlavnej tanečnice Bostonského baletu Misa Kuranaga. Vývoj baletu sa nikdy nezastaví ani po dosiahnutí profesionálnej úrovne. A ako zvládate vývoj osobného baletu za jeden týždeň, môže ovplyvniť vašu celkovú techniku ​​baletu. Keď japonská rodák Kuranaga prišla na svoje prvé profesionálne tanečné zamestnanie v USA vo veku 17 rokov, nemala skúsenosti s technikou baletu George Balanchine podľa článku v časopise „Pointe“. Potom, čo ju v nasledujúcom roku nezískali, Kuranaga pozastavila svoju profesionálnu tanečnú kariéru, aby sa vrátila do baletnej školy, aby pracovala na technike. Dlhodobé ciele zdokonalenia techniky baletu môžete postupne riešiť zlepšovaním vývoja baletu s postupným úsilím každý týždeň. Riešite týždenné ciele vývoja baletu zameraním sa na svoju techniku ​​v triede a učením sa malých týždenných zmien na vyriešenie problémov.

Zamerajte sa na techniku

Krok 1

Napíšte svoje ciele na týždeň. Jednoznačné definovanie vašich očakávaní znamená, že podľa časopisu „Pointe“ bude pravdepodobnejšie vidieť skutočné zlepšenie. Chcete doraziť čoskoro do triedy, aby ste si natiahli viac alebo posilnili svoje nohy tým, že budete mať počas hodiny techniky topánky na topánky? Napíš to.

Krok 2

Uschovajte baletný denník. Každú noc zaznamenávajú technické alebo umelecké problémy, ktoré sa objavili počas baletnej triedy toho dňa v časopise, odporúča časopis „Pointeв“. Vedľa problémov napíšte riešenia a rady, ktoré učitelia ponúknu. Tento proces vám pomôže internalizovať riešenia a vyriešiť ich počas týždňa.

Krok 3

Pozorujte tanečníkov, ktoré sa vám páčia, a učte sa od nich. Vyberte si jedného profesionálneho tanečníka alebo tanečníka v hornej časti vašej triedy, ktorý chcete analyzovať za týždeň. Prispôsobte to, čo sa naučíte, aby ste vylepšili svoj vlastný tanec.

Krok 4

Zamerajte sa pozorne v baletnej triede. Okrem fyzického rozvoja sa ubezpečte, že každý deň v týždni ste vždy počas baletnej triedy prítomní a sústredení. To vám pomôže naučiť sa kombinácie a správne ich vykonávať - ​​najlepší spôsob, ako vylepšiť svoju techniku.

Bojujte proti bežným problémom

Krok 1

Venujte pozornosť svojej účasti. Ste nútení zúčastniť sa 180-stupňovej účasti? Nútená účasť môže spôsobiť, že sa vaše oblúky posunú vpred, nazývané „vťahovanie sa“. Vždy myslite na to, že sa otočíte z bokov.

Krok 2

Cvičte rytmické dýchanie, aby ste pomohli bojovať proti napätiu, odporúča sa Tanečný časopis. Tým, že sa vyhnete zbytočnému napätiu a uchopíte svaly celý týždeň, zlepšíte svoju schopnosť tancovať. Zbytočná tuhosť môže brániť vývoju vášho baletu.

Krok 3

Pri tanci dávajte pozor na vyrovnanie tela. Vyvarujte sa zastretia, prevrátenia, naklonenia alebo skrútenia panvy. Počas baletu skontrolujte svoje telo v zrkadle a upravte ho, aby ste napravili problémy, ktoré vidíte.

Tip

  • Udržiavanie otvorenej mysle je často najlepším nástrojom na vývoj baletu. Je to viac než len pribitie tejto dvojitej piruety alebo strečing pred každou triedou. „Otvorenie sa novým štýlom tanca a novým spôsobom pohybu tela je nevyhnutné na udržanie relevantnosti umenia,“ povedal Michael Vernon, predseda baletného oddelenia na Indiana University, „Tanečný časopis“.

Zdroje