Avíza

Ako vylepšiť svoj cieľový kop


Vo futbale sa brániaci tím prizná brániacemu tímu, ak je súperom bránený loptu cez jeho bránkovú čiaru - ale nie cez bránu. Kop môže vykonať ktorýkoľvek člen tímu z ktoréhokoľvek miesta v 6-yardovom boxe, ale zvyčajne ho berie brankár. Brániaci tím dáva šancu brániť loptu späť na ihrisko. Maximalizujte túto príležitosť zlepšením vášho gólového kopu.

Umiestnenia

Dobre vykonaný gólový kop je zbytočný, ak ho správne umiestnite. Nájdite si hráča na otvorenej pozícii. V ideálnom prípade by hráč nemal mať obrancu na strane najbližšie k vám. Ak nie je otvorený žiadny hráč, nekopnite loptu. Zavolajte svojim hráčom a oznámte im, že nemáte na výber. Keď sa pre vás otvoria, položte na nich loptu, majte na pamäti, že by ste mali umiestniť loptu na miesto, kde bude hráč - nie tam, kde je v momente kopu.

Prístup

Priblížte loptu z uhla. Ak kopnete pravou nohou, priblížte sa mierne zľava a naopak. To vám umožní využiť silu vašich flexorov bedra - svalov umiestnených v hornej časti stehennej kosti. Majte dlhý, rovnomerný krok. Pomôže vám to získať rýchlosť a zasiahnuť loptu hladkým rýchlym kopom.

Kop

Zasaďte si nohu, ktorá nie je kopaná, vedľa lopty a oprite sa o ňu. Pretože počas zápasu máte čas, kopnite si lepšou nohou, ak je jedna silnejšia ako druhá. Pri streľbe by ste umiestnili svoje telo nad loptičku, ale keď ste na vzdialenosť - namiesto čistej sily - vaše telo by malo byť späť. Pomôže to vytvoriť trajektóriu smerom nahor, ktorú je potrebné vytvoriť pomocou kopov.

Kontakt

Poslednou a najdôležitejšou časťou gólového kopu je okamih kontaktu. To, ako sa spojíte s loptou, ovplyvní jej smer a silu. Nasmerujte špičku smerom von so zaisteným členkom. Udeďte loptičku do priehlavku a udrite loptu do strany svojich šnúrok tesne nad váš veľký prst. Pri kontakte s loptou by ste ju mali udrieť dohora - rozsypať ju do vzduchu.

Budovanie sily nôh

Sila vašich gólových kopov sa môže zvýšiť zvýšením sily nôh. Podľa „The Best of Soccer Journal: Sprievodca NSCAA k futbalovému koučovaniu excelentnosti“ sú cvičenia, ktoré zahŕňajú hamstringy, kľúčom k budovaniu sily nôh. Plyometrics - druh cvičenia, ktoré zahŕňa výbušné skákacie pohyby - môže túto silu vybudovať. Sila svojich hamstringov môžete tiež vylepšiť pomocou odporových cvikov, pri ktorých vaše nohy tlačíte a ťaháte proti napätiu odporovej pásky. Jednoduché výpady môžu tiež vybudovať silu vo vašich hamstringoch a nevyžadujú žiadne ďalšie vybavenie.