Avíza

Ako zlepšiť svalovú silu pre


Netball je rýchla hra, ktorá sa hrá po celom svete už viac ako storočie. Hra vyžaduje, aby ste spustili a skočili, rovnako ako hodili a chytili loptu podobnú basketbalu. Ak ste hráčom futbalu, môžete využiť celý tréningový program na vybudovanie svalovej sily a urobiť z vás celkovo lepšieho hráča.

Silový tréning

Krok 1

Zahrňte tréning do dolnej časti tela do rutiny, aby ste mohli zlepšiť svoju rýchlosť jazdy. Použite drepy a výpady na zacielenie štvorhlavého svalu, škrečkov a gluteálnych svalov. Vykonajte tieto cviky na kolenách s kolísaním, loptičiek trénera rovnováhy alebo iných nestabilných povrchoch, aby ste zlepšili svoju koordináciu a rovnováhu.

Krok 2

Zahrňte cvičenia hornej časti tela, aby vám poskytla silu a silu potrebnú na hodenie lopty cez hraciu plochu. Vykonajte kučery pre vaše bicepsy, poklesy pre vaše tricepsy a činky na strane zdvíhania a lisy na plecia. Predĺženie chrbta tiež posilní vaše chrbát a pripraví ho na neustále pohyby pri hádzaní a kliky, ktoré posilňujú váš hrudník a znižujú riziko nerovnováhy svalov.

Krok 3

Zaviazať sa k pravidelnému základnému školeniu. Základná sila je nevyhnutná pre všetky športy, vrátane futbalu, pretože zvyšuje vašu celkovú silu, koordináciu a pohyblivosť a znižuje riziko zranenia chrbta. Skúste držať dosku alebo predný most tak dlho, ako je to možné, a opakujte dva až trikrát za tréning.

Krok 4

Ak chcete zvýšiť svoj vertikálny skok, pridajte plyometrický výcvik. Plyometrický tréning vám dá nejakú svalovú silu, ale je viac zameraný na zlepšenie výbušnej sily, ktorú budete musieť počas netbalu skočiť. Skokové drepy a skoky do skaly sú efektívne plyometrické cvičenia, ktoré zlepšia vaše schopnosti.

Tip

  • Každé cvičenie začnite päťminútovým zahrievaním, aby ste zvýšili svoju flexibilitu a zvýšili prietok krvi a kyslíka do svalov. Ukončite svoje cvičenie ochladením a roztiahnutím celého tela, aby sa váš srdcový rytmus pomaly vrátil do normálu a aby sa zvýšila pružnosť svalov a znížilo sa riziko zranení. Vykonajte každé cvičenie. Vykonajte 8 až 12 opakovaní a jednu až tri sady každého cvičenia. Zvýšte váhu, keď sa vám táto rutina stane ľahkou.

Zdroje