Avíza

Zdvíhanie steny po ramene

Zdvíhanie steny po ramene


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zranené a zdravé ramená si vyžadujú cvičenia, ktoré zvyšujú rozsah ich pohybu. Cvičenie, ktoré posúva vaše ruky nahor po stene, je ľahko naučiteľný pohyb na zlepšenie pružnosti ramien. Chôdza po stene je šetrné cvičenie, ktoré vám pomôže vrátiť sa k každodenným činnostiam po zranení a zostať bez bolesti. Pred vykonaním akéhokoľvek cvičenia na ramene sa vždy porozprávajte so svojím lekárom, aby ste pre vás dostali najlepší liečebný plán alebo predĺženie ramena.

Rozcvička

Ak sú vaše svaly teplé, vaše ramená lepšie reagujú na cvičenie zdola nahor. 5 až 10 minút pred cvičením na flexibilitu vykonávajte zahrievacie pohyby celého tela. Vyberte aktivity, ako je chôdza, tanec, pochodovanie na mieste, stúpanie po schodoch alebo veslovanie a pohybujte rukami tak, ako ste ich robili. Použite úroveň intenzity, ktorá zvyšuje váš srdcový rytmus a spôsobuje potenie, ale nevyťažujte sa tak tvrdo, aby ste boli vinutí.

Základné cvičenie pre chodcov

Cvičenie na stene sa považuje za aktívny pohyb. Robíte prácu a váš ramenný kĺb sa pohybuje. Nájdite priehľadnú stenu a postavte sa od nej na dĺžku ramien. Zamierte na stenu, narovnajte pravú ruku s ramenom a prsty položte na stenu. Prstovajte prsty nahor po stene tak, že ich pavúk pohybuje nohami - jeden alebo dva prsty naraz. Akonáhle dosiahnete tak vysoko, ako je pohodlné, udržujte úsek na 10 sekúnd. Pomaly kráčajte prstami nadol a opakujte ešte dvakrát. Potom vykonajte cvičenie na ľavej ruke.

Bočná poloha

Ďalším spôsobom, ako vykonať cvičenie naťahovanie na stenu, je stáť kolmo na stenu s ramenom smerom k stene. Natiahnite pravú ruku na pravú stranu v súlade s ramenom. Položte prsty na stenu a potom kráčajte čo najvyššie. Držte úsek na vrchu po dobu 10 sekúnd a potom pomaly kráčajte prstami po stene. Dokončite cvičenie na ľavom ramene. Keď sa vaša flexibilita a sila zvyšuje, postupne predlžujte dĺžku natiahnutia, až kým nebudete schopní udržať pozíciu 30 sekúnd.

Cvičenie na vodnej stene

Kvapalné prostredie poskytuje jedinečný tréningový nástroj pre vaše cvičenie na stenu a pomáha zvyšovať funkčnú flexibilitu. Voda v bazéne vytvára mierny odpor, ktorý pomáha zvyšovať silu pri palcoch rúk na stene, pretože voda je hustejšia ako vzduch. Zahrejte sa vo vode najskôr pomocou chôdze, joggingu alebo plávania. Postavte sa vo vode hlboko od hrude po rameno a natiahnite ruku, aby ste sa dotkli steny na úrovni ramien. Ak je stena vášho bazénu dosť vysoká, choďte rukou po stene a držte úsek. Ak stena nie je vyššia ako vy, pomaly ohýbajte kolená a klesajte do drepu, keď chodíte prstami po stene, až ucítite roztiahnutie.