Avíza

Ako sa zlepšiť duševne a fyzicky

Ako sa zlepšiť duševne a fyzicky


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Keď je vaše telo fyzicky zdravé, vaša myseľ prospieva. Dostatočný spánok, cvičenie a dobrá výživa prispievajú k lepšej koncentrácii, väčšiemu psychickému zameraniu, zvýšenej tvorivosti a lepšej pamäti. Rovnako optimizmus a pozitívny prístup vám pomôžu začleniť zdravé návyky do vašej každodennej rutiny. Viac ako 70 percent všetkých druhov rakoviny, 80 percent ochorení srdca a 90 percent cukrovky typu 2 možno pripísať nezdravému životnému štýlu. Rozhodnite sa prežiť zdravý životný štýl a podniknite kroky na zlepšenie duševného a fyzického zlepšenia.

Krok 1

Založte denník vďačnosti. Šťastie je kľúčom k silnému duševnému zdraviu a silné duševné zdravie prispieva k dobrému fyzickému zdraviu. Katastrofické myslenie, absorpcia a zameranie sa na negatívne prispievajú k zlým výberom životného štýlu a zlému fyzickému zdraviu. Každý deň venujte čas napísaniu aspoň jednej veci, za ktorú ste vďační, do prázdneho denníka. Uveďte dátum svojho vstupu, aby ste si mohli priebežne sledovať svoje myšlienky. Zamerajte sa na veci, ktoré vás potešia, ocenia vaše súčasné okolnosti, žijú v okamihu. V niektorých dňoch sa môže stať, že si počas dňa zapíšete niekoľko záznamov.

Krok 2

Každý deň chodte vonku. Chôdza je jednou z najúčinnejších foriem cvičenia a vystavenie prírode a slnečnému žiareniu prospeje vášmu výhľadu. Začnite pohodlným tempom s 10-minútovou chôdzou a predĺžte jej trvanie, až sa budete cítiť pohodlne. Počas chôdze sa uistite, že dýchate normálne. Ďalším bonusom je, že keď si užijete vonku, obmedzíte čas na obrazovke televízorov, počítačov, chytrých telefónov a tabletov.

Krok 3

Napájajte svoju stravu. Obmedzte príjem cukru, tukov, kofeínu, alkoholu a spracovaných potravín. Jedzte viac zeleniny a ovocia a snažte sa jesť jedlo v čo najprirodzenejšom stave. Prestaňte fajčiť a vyhýbajte sa nezákonným drogám, aby sa váš výživový stav dostal do optimálneho stavu.

Krok 4

Naplánujte si každú noc sedem až deväť hodín spánku. Ak máte problémy so zaspávaním, započítajte si čas navyše na zaspanie podľa plánu. Pripravte si rutinu, ktorá vás uvoľní a pripraví vašu myseľ a telo na spánok. Horúci kúpeľ, dobrá kniha a relaxačné prostredie vám pomôžu usadiť sa. Spolu s dostatočným spánkom každý deň meditujte alebo precvičujte hlboké dýchanie. Spánok a relaxácia vám pomôžu zvládnuť stres.

Krok 5

Trávte čas s ľuďmi, ktorých máte radi a praktizujte altruizmus - robte veci pre iných ľudí bez očakávania odmeny. Zdravý sociálny život prispieva k zlepšeniu celkového zdravia a dlhšiemu životu.

Krok 6

Každý deň vykonávajte najmenej 30 minút aeróbnej aktivity, ako je chôdza, jazda na bicykli, plávanie alebo tanec. Sila trénujte dva až päť dní v týždni. Pridajte túto rutinnú rutinu na svoju každodennú prechádzku. Skôr ako začnete cvičiť, overte si to u svojho lekára. Je vhodné spolupracovať s osobným trénerom, ktorý vám pomôže vyvinúť komplexný program a naučiť sa správne techniky.

Krok 7

Užite si každý týždeň nejaký čas na hranie. Naplánujte si čas na činnosti, ktoré máte radi. Či už si užívate záľuby, šport, umenie, záhradníctvo, čítanie alebo len sledujete vtáky, nezabudnite vyvážiť pracovný čas so zábavnými aktivitami, vďaka ktorým sa budete cítiť nažive.

Tipy

  • Tréner životného štýlu alebo poradca vám môžu pomôcť motivovať a stanoviť konkrétne ciele a plány, ak je pre vás ťažké nasledovať tieto kroky.


Pozri si video: Konference Zdravá firma 2017 pozvánka (Jún 2022).