Avíza

Ako zvýšiť základnú telesnú teplotu

Ako zvýšiť základnú telesnú teplotuWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aj keď je telesná teplota 98,6 stupňov Fahrenheita všeobecne akceptovaná, vaša teplota môže počas dňa mierne kolísať bez toho, aby sa stala zdravotným problémom. Normálna telesná teplota sa tiež líši v závislosti od osoby. Problémy začínajú, keď teplota jadra klesne na 95 stupňov Fahrenheita alebo nižšia, čo je stav známy ako hypotermia. V tomto stave ste vystavení riziku telesných a duševných porúch, bezvedomia a smrti. Zvýšenie telesnej teploty tela je nevyhnutné.

Krok 1

Aby ste zabránili stratám tepla, nedávajte ďalšie vrstvy suchého odevu. Bavte sa, ak sa chystáte na činnosť, ktorá by mohla spôsobiť navlhčenie, napríklad lyžovanie. Noste odev z vodotesného a vetruodolného materiálu.

Krok 2

Jedzte sacharidy, napríklad chleby a obilniny, ktoré spôsobia, že vaše telo rýchlo vyrába teplo. Keďže tento nárast je krátkodobý, sledujte niektoré bielkoviny, napríklad mäso a syry, ktoré spúšťajú uvoľňovanie tepla po dlhšiu dobu.

Krok 3

Pite horúce tekutiny, napríklad vývar a bylinné čaje, ale vyhýbajte sa diuretikám, vrátane kávy a kofeínového čaju, vďaka ktorým sa močíte. Ak chcete zvýšiť teplotu tela v tele, musíte zabrániť strate tekutín.

Krok 4

Prejdite do teplého prostredia. Ak nie je k dispozícii vyhrievaná miestnosť, možno spacák. Vyhľadajte vonku, čo by mohlo poskytnúť dodatočnú izoláciu. Napríklad sa dostanete pod hromadu suchých listov.

Tip

  • Dajte teplú cukrovú vodu niekomu, kto nie je schopný jesť kvôli ťažkej podchladeniu. Toto núdzové ošetrenie opakujte každých 15 minút, kým sa nedostane lekárska pomoc. Hypotermia sa môže vyskytnúť aj v teplom počasí v dôsledku choroby alebo neočakávaného pádu vody. Vždy, keď sa chystáte na vonkajšie dobrodružstvo, vždy noste chemické ohrievače so svojimi zásobami. Vyhnite sa alkoholu, ktorý rozširuje žily a zvyšuje tepelné straty.