Avíza

Zvyšovanie rýchlosti lopty v tenise


Zvýšenie rýchlosti alebo tempa tenisového lopty vám môže určite poskytnúť výhodu oproti súperovi. Rýchlo obslúžené strategicky umiestnené miesto môže získať rýchly bod a rýchle vystrelenie môže viesť k tomu, aby si váš súper rozmyslel, že nabudúce bude uvažovať o nabíjaní siete. Každý tenisový úder má veľa častí a s niekoľkými jemnými zmenami v technike je možné zasiahnuť loptu s väčšou silou a tempom. Ak je vaša technika solídna, ale napriek tomu sa vám nedarí dosiahnuť žiadne tempo, môže vám pomôcť niekoľko zmien vo vašom vybavení.

Tipy vopred

Ak váš predný úder nemá žiadne tempo, môžete nechať loptu dostať sa príliš blízko k svojmu telu. Podľa tenisového profesionála Vic Bradena to zovrie váš švih a skráti dĺžku vášho hladenia, čo zníži vašu potenciálnu silu. Aby ste to napravili, dostaňte svoje telo na miesto dostatočne skoro, aby ste mohli zasiahnuť loptu preč od vášho tela, urobte plný výkyv, posuňte svoju telesnú hmotnosť vpred a preneste silu do lopty. Mať rovný chrbát namiesto slučkového dozadu sťažuje generovanie rýchlosti hlavy rakety. Sila úderu súvisí s tým, ako rýchlo sa raketa pohybuje, keď sa dotknete lopty. Pri spätnom šití slučky raketa generuje 11 km / h, keď klesne na spodok slučky podľa Bradena. Pri rovnomernom výkyve sa v hlave rakety v rovnakom bode generuje rýchlosť 0 km / h. Ak chcete zasiahnuť loptu s väčšou silou a tempom, zmeňte priamy švih na slučku.

Backhand Tipy

Niektorí hráči sa spoliehajú iba na svoju údernú ruku, keď zasiahnu bekj úder. Počas ťahu môžete generovať vyššiu rýchlosť lopty zvinutím a odvíjaním hornej časti tela. Na chrbte je potrebné zvinutie hornej časti tela otočením ramien od lopty. Otočte sa dosť, aby váš súper videl zadnú časť vášho zasiahnutého ramena. Pri výkyve vpred otáčajte boky a ramená smerom k lopte, aby ste mohli začať s odvíjaním. Tesne pred nárazom zastavte rotáciu nárazového ramena dopredu. To umožňuje, aby vaše zasiahnuté rameno a raketa zrýchlili a šľahali bodom kontaktu. Sila a zvýšenie rýchlosti rakety-hlava vám pomôže zasiahnuť loptu s väčšou silou. Naučte sa zasiahnuť backhands topspin. Loptový úder s horným otočením má prednú rotáciu, ktorá spôsobí, že sa ponorí do ihriska. To vám umožní zasiahnuť silu a stále mať loptu loptu v medziach súdu.

Tipy na poskytovanie

Existuje veľa častí, ktoré slúžia, ale je možné zvýšiť rýchlosť vašej obsluhy iba s niekoľkými zmenami v technike. Najprv zvážte, čo sa vám hodí. Ak máte pravú ruku, hod by mal byť vpredu a dole vpravo od vášho tela. Opak je pravdou pre ľavákov. Bez toho, aby ste trafili loptu, precvičte loptičku a nechajte ju pristáť na kurte. Lopta by mala pristáť 12 až 16 palcov vo vnútri základnej línie. Rovnako ako pri úderoch zeme, otočte hornú časť tela smerom od siete, keď beriete svoju raketu späť. To podporuje stočenie a odvíjanie potrebné na dosiahnutie maximálnej rýchlosti v hlave rakety. Udržujte svoje zasiahnuté rameno uvoľnené po celý čas. To pomáha uvoľniť energiu generovanú výkyvom do lopty a cez ňu.

Úvahy o zariadeniach

Napätie struny ovplyvňuje silu vašich ťahov, a teda aj rýchlosť lopty. Všeobecne platí, že nižšie napätie struny poskytuje viac sily. Sila tiež súvisí s veľkosťou hlavy rakety. Tenisové rakety sú k dispozícii v rôznych veľkostiach hláv a rakety s väčšou hlavou poskytujú väčšiu silu, zatiaľ čo rakety s menšou hlavou poskytujú väčšiu kontrolu. Ak nie ste hráčom svetovej úrovne, zvážte zníženie napätia strunu a hranie so strednou alebo väčšou hlavovou raketou na zvýšenie rýchlosti lopty.