Avíza

Izometrické cvičenia pre Latissimus Dorsi

Izometrické cvičenia pre Latissimus DorsiWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Izometrické cvičenia môžu byť účinné nielen pri budovaní sily, ale aj pri udržiavaní tejto sily vo vašich svaloch latissimus dorsi. Tieto svaly, ktoré sa bežne označujú ako lats, sú najväčšie svaly v chrbte. Ak chcete zdravšie, tonizovanejšie a silnejšie vyzerajúce chrbty, zvážte začlenenie izometrických cvičení do svojich tréningov. Malo by sa to poznamenať; táto izometria však nie je pre každého. Najlepšie je poradiť sa so svojím lekárom skôr, ako začnete s izometrickým cvičením.

O izometrických cvičeniach

Na rozdiel od dynamických cvičení, pri ktorých sa svaly skracujú a predlžujú a sú trénované prostredníctvom celého rozsahu pohybu, izometrické alebo statické, cvičenia nezahŕňajú žiadny pohyb; svaly sú stiahnuté a udržiavané v konštantnej dĺžke po stanovenú dobu. Izometrické cvičenia napodobňujú každodenné tlačenie a ťahanie, podľa Lee E. Browna, autora knihy „Strength Training“. Príkladmi izometrických cvičení sú tlačenie proti stacionárnemu predmetu, ako je múr alebo udržiavanie váhy pri zachovaní stiahnutých svalov. Brown tiež uvádza, že okrem zlepšenia svalovej sily môžu izometrické cvičenia viesť k zvýšeniu svalovej hmoty a zlepšeniu pevnosti kostí.

Klady a zápory

Jednou z najväčších výhod je to, že izometrické cvičenia je možné vykonávať kdekoľvek - doma, v kancelárii alebo na cestách. Potrebujete veľmi málo miesta a nemusíte kupovať žiadne špeciálne školiace pomôcky, ako sú napríklad závažia alebo váhy. Izometrické cviky sú na kĺboch ​​ľahké, pretože nemusia mať žiadnu váhu. Izometrické cvičenia môžu vykonávať aj jednotlivci, ktorí majú obmedzený pohyb kĺbov. Edward R. Laskowski z kliniky Mayo neodporúča izometrické cvičenia pre jednotlivcov, ktorí majú vysoký krvný tlak alebo srdcový stav. Počas izometrického cvičenia sa vo svaloch vytvára napätie, znižuje sa prietok krvi, čo môže spôsobiť zvýšenie krvného tlaku.

O spoločnosti Latissimus Dorsi

Svaly latissimus dorsi sú v tvare ventilátora a tvoria veľkú časť vášho stredného chrbta. Tieto rozšírené svaly začínajú pri vašej chrbtici a prechádzajú okolo vašich strán cez zadnú stranu rebier a pod podpazušia. Okrem toho, aby bol váš trup stabilný, funkcia lats funguje tak, že zatiahnete ruky nadol smerom k panve, ako keď vykonávate cvičenie lat pulldown. Keď robíte brady, západky vám napríklad pomôžu zdvihnúť telo smerom k lište.

Vzorové izometrické cvičenia

Vyhrňte si uterák a uchopte každý koniec rukami. Natiahnite ruky nad hlavu. Držte ruky rovno, vytiahnite ruky od seba, akoby ste sa snažili utrieť uterák na polovicu. Držte ťah po dobu 15 sekúnd alebo tak dlho, ako je to možné, a potom relaxujte. Opakujte päťkrát.

Fitness tréner Paul J. O'Brien navrhuje urobiť izometrický plný most so zameraním na vaše lats. Toto je pokročilejšie cvičenie a vyžaduje si to primeranú mieru flexibility a sily. Ak chcete vykonať toto cvičenie, ležte na chrbte, ohnite kolená a ťahajte nohy čo najbližšie k zadku. Položte dlane na podlahu za hlavu. Zatlačte nohami a pažami, zakrivte chrbát a zdvihnite telo z podlahy, aby ste sa opierali o hlavu, ruky a nohy. Pritiahnite chrbtové svaly a držte pozíciu 15 sekúnd. Relax, nižšie na podlahu a opakujte. Prejdite si až na 30 sekúnd.