Avíza

Cvičenia oštepom

Cvičenia oštepom


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Hádzanie oštepom si vyžaduje silu, silu a mobilitu. Nestačí len precvičiť vaše hádzanie; Ak chcete vyniknúť v športe, musíte tiež použiť rôzne tréningové metódy na zvýšenie vášho tempa, sily a techniky. Plán sily a kondicionovania, ktorý sa bude točiť okolo zložených cvičení na voľnej váhe a všeobecných cvičení na rýchlosť a obratnosť, bude fungovať dobre. ale ak chcete maximalizovať svoje výsledky, musíte zahrnúť konkrétne cvičenia.

Hádanka, lopta, hod

Keďže oštep je výbušná udalosť, musíte pracovať na zvýšení svojej sily. Sila je hromadné zrýchlenie, takže musíte byť silnejší a rýchlejší. Hádzanie loptičiek medicíny je ideálnym spôsobom. Každé zdvíhanie začnite piatimi až 10 sadami troch hodov s loptičkami na lieky. Otočiť medzi podpažným, podpazušným a rotačným vrhnutím, so zameraním na pohyb lopty čo najrýchlejšie. Bývalý olympijský olympijský oštep Roald Bradstock odporúča používať loptičku s hmotnosťou od 2,2 do 6,6 libier, pretože samotný oštep je tak ľahký, tréning s príliš vysokou hmotnosťou môže byť kontraproduktívny.

Kábel Woodchops

Posledný pohyb pri hádzaní, keď pustíte oštep, sa silne spolieha na rotáciu trupu, a na to potrebujete silné svalstvo jadra, konkrétne šikmé línie. Postavte sa vedľa káblového stroja a uchopte rukoväť vysokej kladky. Spevnite svoje jadro, potom sa odmotajte od stroja a pomocou svojho ABS začnite a zastavte pohyb. Použite váhu, ktorá je náročná, ale s ktorou môžete urobiť tri sady po 10 opakovaní s perfektnou formou. Ak nemáte prístup ku káblovému stroju, môžete použiť odporový pás pripevnený k elektrickému stojanu.

Javelin Presses

Silné ramená sú životne dôležité pre optimalizáciu vášho hádzania a vhodne pomenovaná oštepová tlač je pre vás tou najlepšou voľbou. Držte činku v jednej ruke vo výške ramien tak, aby dlaň smerovala k hlave, potom stlačte ruku až do úplného natiahnutia, na jednu sekundu pauzu a znova ju sklopte. Aj pri prázdnej lište to bude výzva pre priľnavosť a vyskúšanie stability ramena. Toto napodobňuje polohu oštepu dokonale a neutrálna poloha ruky znižuje namáhanie ramenného kĺbu. Použite ich ako hlavné cvičenie hornej časti tela.

Face Pulls

Jedným z problémov, ktorý sužuje konkurentov v akomkoľvek hádzanom športe, je nadmerné spoliehanie sa na svaly hrudníka, pliec a tricepsov, čo môže viesť k nadmernému vnútornému otáčaniu ramien a spôsobiť náraz a poškodenie manžety rotátora. Na boj proti tomu potrebujete veľa tréningu na stabilizáciu hornej časti chrbta a lopatky. Môžu sa vykonať na káblovom stroji alebo pomocou odporového pásu ťahaním závažia smerom k vašej tvári a stláčaním lopatiek k sebe. Podľa trénera sily Charlesa Poliquina sa tvárové ťahy zameriavajú na stredné a dolné lichobežnícke svaly, ktoré sú často pri hádzaní športovcov nedostatočne opracované.


Pozri si video: 5 MINUTOVÉ CVIČENÍ, KTERÉ NAHRADÍ HODINU V POSILOVNĚ! (Jún 2022).