Avíza

Jogging in the Morning Vs. Jogging v noci

Jogging in the Morning Vs. Jogging v noci


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Jogging môže byť ideálnou formou aeróbneho cvičenia. Vyladí váš kardiovaskulárny systém, tónuje vaše nohy, umožňuje vám odfúknuť stres a môže spáliť až 1 000 kalórií za hodinu, ak budete kopať dosť hlboko. Niektorí ľudia sa dopúšťajú ranných cvičencov, zatiaľ čo iní dávajú prednosť cvičeniu, keď zapadne slnko; výhody a nevýhody každého z nich sú.

Výhody ranného joggingu

Ak jogging je prvá vec, ktorú robíte, keď dojdete z postele, potom, ak už nič iné, ste sa dostali na tréning na celý deň. Jogging ráno vám pomôže začať svoj deň s pozitívnym tónom, spaľovať niekoľko sto kalórií hneď z netopiera. Ak sa vám počas dňa stanú v lone nepredvídateľné udalosti, ako ranný bežec sa vám napriek tomu vo vašom tréningovom denníku podarilo vyhnúť husaciemu vajcu.

Nevýhody ranného joggingu

Nie každý je vystrihnutý na ranný bežec. Ak ste v radoch tých, ktorí majú ťažkosti s prvou vecou, ​​všetko sa nestratí - v skutočnosti, v závislosti od toho, kde žijete, je veľká šanca, že po prebudení je tma vonku, aspoň v zimné mesiace. Motoristi vás možno nebudú môcť veľmi dobre vidieť, ak nebudete nosiť reflexné výstroje a niektorí ľudia hlásia, že sa na cvičenie cítia vŕzganí alebo nešťastní, skôr ako niečo iné urobia.

Výhody nočného behania

Ak budete čakať na nočnú jogging, môžete si zaistiť, aby ste do tela dostali trochu paliva a aby ste začali cvičiť omnoho menej tuhý a vŕzgavý, ako to robíte pri rannom joggingu. Ak chcete jogovať s ostatnými, môže byť ľahšie zaistiť školiaceho partnera neskôr v priebehu dňa a môžete začať jogovať s vedomím, že ste sa postarali o akúkoľvek rodinu a pracovné povinnosti, ktoré máte v ten deň.

Nevýhody nočného behania

Jogging v noci má evidentnú nevýhodu v tom, že vás necháva v tme, za predpokladu, že na bežiacom páse nebežíte. V závislosti od toho, kde žijete a jogujete, to môže byť nebezpečné aj z iných dôvodov - ak nežijete v najlepších štvrtiach, môžete sa stať terčom zločincov a iných zameraných na zlé správanie. Ak žijete v severnom podnebí, môže byť v noci značne chladnejšie. Nakoniec môžete prestrihnúť rodinný čas, ak odložíte jog do večera.


Pozri si video: Morning Routine Life Hacks - 35 Life Hacks and DIY Projects You Need to Try! (Smieť 2022).