Info

Ako pripojiť sporáky na kolená


Štúdia publikovaná v „Starostlivosť a výskum o artritíde“ v roku 2008, osteoartróza kolena je na vzostupe. Štúdia naznačuje, že u polovice ľudí sa vyvinie osteoartritída kolena skôr, ako dosiahnu vek 85 rokov. Prijatie ďalších opatrení počas aktívneho životného štýlu môže ušetriť zbytočné opotrebovanie. V baseballe sú kolenné chrániče ďalšou súčasťou výbavy, ktorú je možné ľahko pripevniť alebo odpojiť od chráničov nôh, čo zvyšuje ochranu kolien. Zatiaľ čo toto vybavenie používa čoraz viac baseballových chytačov, sporáky o koleno alebo ako sú bežne nazývané kolenné kliny, existujú určité kontroverzie.

Krok 1

Odstráňte najnižšie popruhy z každého chrániča nôh. Ak sú tieto popruhy pretiahnuté podperou X-popruhu, odstráňte oba popruhy z podpery X-popruhu.

Krok 2

Prevlečte popruh cez slučku D na kolennom sporáku na tej istej strane, keď je pripevnený popruh. Šetrič kolena má dva krúžky na každej strane, dva na ľavej a dva na pravej strane. Popruh prechádza cez ľavý horný krúžok a potom pripevní ľavý dolný krúžok. Ďalej pripevnite opačnú stranu rovnakým spôsobom. Začnite tým, že popruh prilieha k pravému hornému krúžku a nakoniec pripojte pravý dolný krúžok.

Krok 3

Najhrubšia klinová časť šetriča kolena smeruje k päte. Dĺžku bezpečnostných pásov nôh upravte tak, aby bol počas používania kolenný chránič bezpečne pripevnený k zadnej časti dolnej časti nohy.

Krok 4

Pokyny pre pripevnenie chráničov kolien sú rovnaké pre všetky hlavné značky. Veľkosti sa líšia od malých po veľké. Toto poskytuje škálu od mladých až po dospelých. Vyberte si šetrič kolena, ktorý sa najlepšie hodí k zadnej časti dolnej časti nohy. Táto metóda platí pre mužov aj ženy.

Tip

  • Ručné chrániče kolien umývajte jemným čistiacim prostriedkom a sušte na vzduchu.