Avíza

Ako preskočiť lano na posilnenie menisku

Ako preskočiť lano na posilnenie menisku


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Váš meniskus je kúskom chrupavky v tvare C, ktorý pôsobí ako tlmič nárazov medzi stehennou kosťou a holennou kosťou. Keď je váš meniskus roztrhaný - čo je bežné v športe, kde koleno môže vykonávať skrútenie a zároveň podporovať celú svoju telesnú hmotnosť - jediným liekom je zvyčajne chirurgický zákrok, hoci sa roztrhnutie vonkajšej časti menisku môže časom uzdraviť. Rehabilitácia kolena zvyčajne zahŕňa fyzickú terapiu a cvičenia určené na posilnenie štvorhlavého svalu, ochromenia a lýtkových svalov, ktoré obklopujú kĺb. Skákajúce lano je efektívny spôsob, ako obnoviť silu, flexibilitu a rozsah pohybu v neskorých fázach fyzického zotavenia.

Krok 1

Postavte sa vo vzpriamenej polohe s telesnou hmotnosťou vyváženou na gúľach nôh a kolená mierne ohnuté. V každej ruke držte jeden koniec švihadla, pričom spodok šnúry spočíva na podlahe za vašimi nohami.

Krok 2

Otáčajte zápästiami krúživým pohybom dozadu dopredu a rozviňte švihadlo nahor za hlavu. Keď lano prechádza nad hlavou a oblúky nadol k nohám, urobte malý skok maximálne 2 až 3 palce, aby lano prešlo pod vaše nohy. Vyššie skoky môžu príliš zaťažovať chrupavku v kolene.

Krok 3

Otočte svoje ramená v kruhovom pohybe dozadu, aby sa lano okolo vás točilo. Pokračujte v skákaní zakaždým, keď sa lano priblíži k nohám, aby ste si kolená mierne ohli. Vytvorte pomalý a stabilný rytmus av prípade potreby urobte prestávky.

Krok 4

Otestujte meniskus počas prestávky jemným ohnutím kolena. Ak cítite akúkoľvek bolesť, prestaňte skákať na lane. Poraďte sa so svojím lekárom alebo fyzioterapeutom ohľadne nájdenia jemnejšieho rehabilitačného cvičenia.

Tip

  • Na skok na mäkkej podložke použite gumovú alebo penovú podložku. Povrchy, ktoré nemajú „dať“, napríklad betón alebo asfalt, môžu váš zranený meniskus príliš zaťažiť.


Pozri si video: Best Hummus and "Meat Rope" - Primitive Cooking Outside (Jún 2022).