Avíza

Ako skočiť na chudnutie bez tréningu

Ako skočiť na chudnutie bez tréningu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pravidelné cvičenie je jedným zo spôsobov, ako sa zoštíhliť, ale nie je to jediný spôsob. Neustále môžete schudnúť bez plánovaného cvičenia, aj keď vaše výsledky môžu byť postupnejšie a menej výrazné. • Zdá sa, že zníženie kalórií prostredníctvom zmien v stravovaní podporuje chudnutie efektívnejšie ako cvičenie a fyzická aktivita, píše odborník na preventívnu medicínu Mayo Clinic. Donald Hensrud, MD. zdravšia celková strava a zvýšenie každodennej fyzickej aktivity.

Krok 1

Znížte 500 kalórií z každodennej stravy, aby ste stratili asi libru týždenne. Ak chcete zistiť, koľko kalórií v súčasnosti konzumujete, zaznamenajte do denníka o potravinách všetko, čo konzumujete niekoľko dní. Nájdite počítanie kalórií pomocou počítadla kalórií online. Potom spočítajte všetky množstvá kalórií a vydelte počtom dní, aby ste dosiahli priemerný príjem kalórií za deň. Rozhodnite sa, ako plánujete znížiť svoje kalórie, napríklad tým, že sa vzdáte nealkoholických nápojov alebo nejedzte dezert, a pokračujte v vedení denníka potravín, aby ste zdokumentovali váš pokrok.

Krok 2

Zamerajte sa na naplnenie vašej stravy zdravými prírodnými potravinami, ktoré obsahujú málo kalórií a veľa dôležitých vitamínov a minerálov. Klinika Mayo popisuje také potraviny, ktoré majú nízku energetickú hustotu. Pretože sú optimálne výživné, potraviny s nízkou hustotou energie vás môžu udržať plnšie po dlhšiu dobu a ďalej znižovať váš denný počet kalórií. Príklady zahŕňajú čerstvé ovocie, zeleninu, celé zrná, nízkotučné a beztukové mliečne výrobky, vajcia, tofu a chudé mäso. „Takmer všetky reštaurácie vám môžu dať šalát alebo zeleninu namiesto francúzskych hranolčekov alebo zemiakov,“ píše Tim Ferriss, najpredávanejší autor „4-hodinovej karosérie“.

Krok 3

Zvýšte množstvo fyzickej aktivity, ktorú robíte každý deň, bez toho, aby ste do svojho rozvrhu pridávali cvičenia. Dokonca aj mierne zmeny vám pomôžu spáliť viac kalórií a dosiahnuť rýchlejšie chudnutie. Namiesto toho, aby ste eskalátor alebo výťah vzali na podlahu, choďte po schodoch. Počas obeda choďte na prechádzku a najesť sa neskôr pri stole. Ak normálne jazdíte do práce a pochôdzok, jazdíte na bicykli alebo hromadnou dopravou a chodíte po časti cesty.

Krok 4

Pridajte si do svojho rozvrhu tréning, ako to čas dovolí, aj keď sa vám každý deň nezmestí. Dokonca aj občasné tréningy spália viac kalórií a zlepšia vaše zdravie. • Cvičenie určite maximalizuje množstvo, ktoré stratíte ako tuk, a nie tkanivo, “hovorí Dr. Susan Jebb, vedúca výživy v Rade pre lekársky výskum. Pravidelné cvičenie môže tiež zlepšiť zdravie srdca, znížiť hladinu cholesterolu a krvný tlak, tónovať vaše telo a zlepšiť vytrvalosť.

Zdroje