Avíza

Tréningové programy Kimbo Slice


Kimbo Slice, ktorého skutočné meno je Kevin Ferguson, sa prvýkrát dostal do popredia v dôsledku popularity série online videí, ktoré demonštrovali jeho schopnosť pouličného boja proti iným tvrdým mužom v jeho okolí. Slice nakoniec s určitým úspechom pokračoval vo svojom obchode vo svete profesionálnych zmiešaných bojových umení a boxu. Slice kombinuje vážny knockout výkon s pôsobivou špičkovou postavou. Je diskutabilné, či Slice je najlepším príkladom, ktorý by ste mali nasledovať, ak máte vážne úspechy v bojovej hre, ale jeho zložitý a intenzívny tréningový režim získal len okrajový úspech.

Silový tréning

Okrem tréningu bojových umení trávi Slice značné množstvo času na zdvíhaní, aby do tela pridal hmotu, silu a silu. Vzorový tréningový program zameraný na váhu, ktorý by Slice mohol použiť, by zahrňoval bench press, činku, vojenskú tlač, Arnold press, vážené tricepsové poklesy, zavesenie zdvíhania nôh, drtí a dosiek s minútovou prestávkou medzi sadami a 8 až 10 opakovaniami v sade. ,

Box

Po krátkej, okrajovo úspešnej ponuke vo svete profesionálnych zmiešaných bojových umení alebo MMA v boji sa Slice presťahoval do profesionálneho boxu a ku dňu uverejnenia získal neporazený rekord 6-0 v porovnaní so strednou úrovňou. Väčšina tréningov Slice na pouličné boje, MMA a box sa spolieha na rýchlosť ruky a na dierovaciu silu, ktorú on zdokonaľuje tým, že robí vŕtačky, bije ťažkú ​​tašku a zápasí s tréningovými partnermi. Box je intenzívne fyzické cvičenie, ktoré zvyšuje rýchlosť, koordináciu a vytrvalosť.

Ukotvenie

Už nemusí používať svoje pozemné bojové zručnosti, ale keď Slice bojoval o Majstrovstvá v konečnom boji alebo UFC, často sa ocitol v bojoch od chrbta proti skúseným zápasníkom a praktizujúcim bojových umení. Aby sa pripravil na tieto vyčerpávajúce pozemné bitky, nasadil Slice pomoc vysokokvalifikovaných zápasníkov, aby sa s ním v telocvični otriasali, naučili ho, ako zastaviť zastavenie šírenia, dokončiť vlastné zastavenie šírenia a ohroziť protivníkov ofenzívnou podriadenou hrou. Slice vo svojej profesionálnej kariére predložil iba jedného bojovníka, ale tieto zručnosti potreboval, aby sa obesil s veľkými chlapcami v UFC.

Zmiešané bojové umenia

Plátok mohol robiť všetky tréningy vzpierania, boxovania v zápasoch a zápasení na svete, ale aby sa dokázal vyrovnať s profesionálmi v UFC, musel to všetko dať dokopy. Kimbo trénoval s veteránmi UFC, aby mu pomohol kombinovať jeho boxerské schopnosti s jeho novo nadobudnutými pozemnými zručnosťami. Ak chcete uspieť na najvyšších úrovniach moderného boja, musíte byť schopní urobiť všetko. Slice nedokázal zostať dlho s UFC, keď ho po dvoch zápasoch s rekordom 1-1 nezískal, ale do hry sa dostal až neskoro v živote.