Avíza

Aký druh cvičenia spôsobuje, že strácate žalúdok?


Žalúdok je obľúbeným cieľom pri chudnutí a chudnutí, čo si vyžaduje kombinované úsilie rôznych cvičení. Jedna zložka, kardiovaskulárne cvičenie, vedie k úbytku hmotnosti, ktoré môže redukovať tuk v žalúdku. Ďalšie faktory, ako napríklad základné cvičenia, zapájajú svaly žalúdka a posilňujú ich. Oba tieto kombinované prvky spôsobujú odbúravanie tukov v žalúdku a tónované žalúdočné svaly.

Zabudnite na Spot Training

Mnoho ľudí verí, že môžete cielene zacieliť na žalúdočný tuk, ale na zníženie veľkosti žalúdka zabudnite na tento mýtus. Aj keď mnohé cvičenia pracujú so špecifickými svalmi, nevedú k zníženiu tuku iba v tejto oblasti. Namiesto toho všetky cvičenia prispievajú k zníženiu telesnej hmotnosti. Kombinácia kardiovaskulárneho tréningu nielen zredukuje žalúdok, ale tiež posilní jeho svaly a zvýši jeho estetiku.

Cardio

Kardiovaskulárne cvičenie vytvára cenné zmeny pre vaše telo a prispieva k chudnutiu a tuku v žalúdku. Tieto cvičenia sú rôzne - môžete cvičiť s rôznou intenzitou a trvaním. Kardio je tiež cvičenie, ktoré je bezpečné robiť po celý týždeň. Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúčajú dve a pol hodiny kardiovaskulárnej intenzity, ako je svižná chôdza, alebo jednu a štvrť hodiny kardiovaskulárnej intenzity, napríklad behanie alebo behanie, týždenne. Ak chcete, aby kardio zapadalo do vášho rozvrhu, rozdeľte ho na 10 minút cvičenia.

Predná doska

Predná doska vytvára značné výhody pre vaše žalúdočné svaly. Toto cvičenie posilňuje vaše základné svaly a pomáha stabilizovať vaše telo. Začnite ležaním na bruchu tak, že máte ruky ploché, lakte pokrčené a na bokoch a nohách v kontakte s podlahou. Udržujte svoje telo zarovnané od hlavy až k päte a zdvihnite svoje telo tak, aby ste spočívali na predlaktí. Držte polohu po dobu 30 sekúnd až jednej minúty.

Bočné dosky

Bočná doska je užitočná na tónovanie vášho jadra, najmä obrysov. Ak chcete urobiť toto cvičenie, ľahnite si na bok a položte si predlaktie. Udržujte svoje telo zarovnané od hlavy až k päte, zdvihnite sa na predlaktie a udržujte pozíciu, akoby ste sa snažili vojsť medzi dve sklenené tabule. Držte túto pozíciu 15 až 30 sekúnd a opakujte pre druhú stranu. Podľa Americkej rady pre cvičenie môžete zvýšiť intenzitu tohto cvičenia tak, že ho budete držať dlhšie, alebo tým, že sa len dotknete svojej hornej časti nohy.