Avíza

Aký druh tréningu tancuje Flamenco?


Flamenco tanec - ako každý druh energického tanečného cvičenia - vo svojom jadre dodáva telu kardiovaskulárne cvičenie. Zjednodušene povedané, kardio cvičenie spôsobuje zvýšenie srdcovej frekvencie aj dychovej frekvencie, čo podporuje chudnutie a vedie k zlepšeniu obehového a dýchacieho systému. Každý štýl tanca poskytuje iný typ tréningu a energický, flamenco štýl s nižšou postavou nie je výnimkou.

Svaly pracovali

Podvodné pohyby flamenca na pečiatku dávajú svalstvu dolnej časti tela, ako sú teľatá, hamstringy a stehná, výdatné cvičenie. Na sekundárnej úrovni pracuje flamenco hornú časť tela, pretože vám ukladá ruky nad hlavu a vykonáva s nimi pohybujúce sa pohyby. Aby ste si udržali elegantné držanie tela, ktoré je pre flamenco nevyhnutné, musíte tiež zapojiť svoje základné svaly. Aj keď tanečné cvičenie nezvláda vaše svaly do rozmerov kulturistov, pomáha tónovať a definovať ich.

Spálené kalórie

V porovnaní s inými tanečnými štýlmi ponúka flamenco vysoko rytmickú, energickú a živú techniku. S aktivitou prichádza spaľovanie kalórií a flamenco nie je v tomto oddelení nijako zanedbané. Podľa odhadov z časopisu Fityness, hodinu tanca flamenca zhorí asi 290 kalórií. Vaša popálenina sa môže líšiť v závislosti od vašej telesnej hmotnosti a intenzity tréningu.

Kardio Výhody

Flamenco tanec, ktorý je súčasťou pravidelného kardiovaskulárneho cvičenia, môže predchádzať srdcovým chorobám, znižovať krvný tlak a regulovať telesnú hmotnosť. Pravidelné kardio tiež vedie k zvýšenej vytrvalosti, zdravej hladine cukru v krvi, silnejšiemu imunitnému systému a dokonca k zníženiu stresu a zlepšeniu spánkových režimov, okrem iných výhod.

Viac výhod

Pretože flamenco vyžaduje, aby ste držali rovný postoj - konkrétne predĺženú chrbticu so zadnými ramenami a zastrčenými bokmi - podporuje zdravé držanie tela mimo tanečného parketu. Flamenco práca na nohách zaťažuje kosti dolných častí tela, zvyšuje hustotu kostí a pomáha odvrátiť stavy, ako je osteoporóza. Komplexná práca flamenca v nohách podporuje koncentráciu a jej zameranie na vyjadrenie vášnivých emócií môže mať dokonca terapeutický účinok.

Zdroje