Avíza

Ako sa naučiť spaľovať tuk


Naučiť sa spaľovať tuk je jednou z najvyhľadávanejších lekcií od ľudí, ktorí chcú stratiť veľa na váhe, brušný tuk alebo tvrdohlavých posledných 10 libier. Chudnutie a chudnutie nie sú vždy zhodné, pretože chudnutie často pozostáva z hmotnosti vody a prípadne svalovej hmoty okrem tukových zásob. Strata tuku je pre väčšinu ľudí často ťažká, najmä s rastúcim vekom, hormonálnymi zmenami a nezdravým životným štýlom. Dozviete sa však, ako efektívne spaľovať tuk pre štíhle a živé telo vašich snov.

Krok 1

Porozprávajte sa so zdravotníckym pracovníkom o tom, ako spaľovať tuk. Dnes existuje množstvo informácií o najlepšom spôsobe, ako schudnúť a spáliť nežiaduce tuky, ale väčšina z nich nemusí byť pravda alebo pracovať pre každého. Strata tuku môže závisieť od vašich individuálnych charakteristík, ako je vek, výška, aktuálna hmotnosť, úroveň fyzickej aktivity a zdravotný stav. Skúste si dohodnúť stretnutie s fitness trénerom, aby ste zistili základnú hmotnosť a percento tuku. Tréner alebo tréner v oblasti zdravotníctva vás pripraví na program, ktorý vyhovuje vašim potrebám, a mnoho z nich tiež ponúka bezplatné prvé stretnutie, aby si ho vyskúšalo.

Krok 2

Výskum potravín, ktoré pomáhajú pri spaľovaní tukov. Aj keď potraviny nespaľujú tuk priamo, môžu samy osebe zrýchliť metabolizmus, čo zvyšuje schopnosť tela spaľovať kalórie a tuky. Napríklad podľa Forbes.com sa pektín v jablkách viaže s vodou v tele, čím pomáha obmedzovať množstvo tukov absorbovaných bunkami. Medzi ďalšie potenciálne potraviny spaľujúce tuky patria ovos s vysokým obsahom vlákniny, škorica, vajcia s vysokým obsahom bielkovín a borovicové oriešky, ktoré sú zdrojom zdravých mastných kyselín, ktoré môžu zabrániť tvorbe brušného tuku.

Krok 3

Podľa BCLiving.ca pridanie intervalov s vysokou intenzitou do cvičebného režimu môže pomôcť pri spaľovaní tukov. Intervaly sú formou cvičenia, pri ktorom počas cvičenia meníte tempo a intenzitu alebo tvrdo pracujete. Zahŕňa obdobie tvrdšieho alebo intenzívnejšieho úsilia spojené s obdobím ľahšieho úsilia o odpočinok a zotavenie. Intervaly sa zvyčajne uskutočňujú v pomere 1: 2 alebo 2: 1. Príkladom intervalov počas behu je tvrdý šprint po minúte, po ktorom nasledujú dve minúty ľahšieho joggingu, aby sa vaša srdcová frekvencia normalizovala. Opakujte 10-krát a potom nasleduje ochladenie.

Pozri si video: Maroš Molnár Najviac bolo čistej aeróbnej záťaže, aby sa naučili využívať spaľovanie tukov (August 2020).