Avíza

Celoživotné fitnes aktivity

Celoživotné fitnes aktivity


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nájdenie cvičenia a športu, ktoré si môžete užiť počas celého života, môže vyžadovať, aby ste sa venovali novým činnostiam v rôznych obdobiach života. Celoživotné fitnes aktivity zahŕňajú veci, ktoré môžete robiť sami alebo v skupinách a zároveň zvyšovať srdcový rytmus. Tieto typy cvičebných aktivít by mali byť tiež s nízkym dopadom a nemali by mať príliš veľkú váhu, aby ste minimalizovali zranenie v starnutí. Potrebujete celkom 150 minút priemernej aktivity týždenne, čo predstavuje 30 minút priemernej aktivity päť dní v týždni, vysvetľuje American College of Sports Medicine.

Chôdza

Môžete chodiť kdekoľvek a kedykoľvek v živote. Nestojí to nič a jediné vybavenie, ktoré potrebujete, je dobrý pár vychádzkových topánok. Chôdza spaľuje kalórie a zvyšuje flexibilitu nôh a bokov. Ak pôjdete svižným tempom 3,5 míľ za hodinu, spálite vyše 300 kalórií, ak vážite 160 libier. Pri hmotnosti 125 libier, chôdza 3,5 míľ za hodinu buchty približne 240 kalórií.

Golf

Golf je fitnes aktivita s nízkym dopadom, ktorú môžete robiť kedykoľvek v živote. Ak vážite 160 libier, prenášajte svoje kluby a chodíte po celom ihrisku, spálite pri golfe asi 315 kalórií za hodinu. Pri 125 libier spálite zhruba 230 kalórií za hodinu. Ak máte počas zlatých rokov ťažkosti s chôdzou na veľké vzdialenosti, použite golfový vozík na ťahanie okolo svojich klubov, a nie na ich nosenie a chodenie po ihrisku. Nebudete spaľovať toľko kalórií, ale stále budete mať veľa fyzickej aktivity, ktorá sa húpa na zelenú. Golf s vozíkom spaľuje 260 kalórií za hodinu pri hmotnosti 160 libier alebo 210 kalórií, ak vážite 120 libier.

Tenis

Tenis je skvelý spôsob, ako vy a váš partner zostať vo forme. Zapojte celú rodinu hraním štvorhry s niekoľkými vašimi vnúčatami. Tenisové kurty poskytujú mnohé bytové komplexy, telocvične a zariadenia pre seniorov. Všetko, čo potrebujete, je raketa, tenisové loptičky, partner a podporná obuv. V 30-minútovom zápase pre jednotlivcov míňate takmer 300 kalórií pri váhe 160 libier. Ak vážite bližšie k 125 libier, v 30-minútovom zápase pre jednotlivcov spálite okolo 210 kalórií.

Kolky

Bowling je zábavná činnosť v každom veku a je ďalším spôsobom, ako zostať vo forme. Či už sa pripájate k lige alebo zbierate rodinu niekoľkokrát týždenne na bowlingové noci, vaša srdcová frekvencia sa zvýši. Ak vážite okolo 160 libier, spálite viac ako 200 kalórií v jednomhodinovom bowlingovom zápase alebo 180 kalórií s hmotnosťou 125 libier. Bowling môže byť namáhavé na tele, pretože musíte zdvihnúť ťažkú ​​guľu. Ak je lopta príliš ťažká na to, aby sa dala zdvihnúť, mnoho bowlingových dráh poskytuje rampu s bowlingovou loptou. Všetko, čo musíte urobiť, je umiestniť rampu v smere, v ktorom chcete, aby lopta smerovala, nechať niekoho umiestniť loptu na vrchol a tlačiť loptu dole po rampe.

Plávanie

Plávanie má malý vplyv, takže sa s vekom nebudete musieť starať o zhoršovanie alebo poškodenie kĺbov. Vydajte sa kúpať na miestnom verejnom bazéne a zaplávať kolá alebo sa zapojiť do triedy vodného aerobiku. Plavecké okruhy spaľujú viac ako 210 kalórií za 30 minút, ak vážite 160 libier alebo 180 kalórií s hmotnosťou 125 libier. Ak vezmete jednu hodinu vodnej aerobiku, spálite viac ako 400 kalórií, s hmotnosťou 160 libier, alebo 240 kalórií, ak vážite bližšie k 125 libier. Či tak alebo onak, vodné aktivity nielen zvyšujú váš srdcový rytmus, ale tiež pomáhajú tónovať svaly.