Avíza

Programy na cvičenie Linebacker


Vo futbale je pozícia linebackera náročná, pretože vyžaduje kombináciu rýchlosti a sily. Obranný dôstojník sa väčšinou spolieha na hrubú silu a obranný chrbát sa spolieha väčšinou na rýchlosť, ale čiara musí byť dostatočne silná, aby zvrhla bežiaci chrbát a dostatočne rýchlo na to, aby zakryla a urobila náčinie na prijímači. Ak chcete uspieť na rošte ako linebacker, budete musieť stráviť veľa času kondicionovaním svojho tela.

Šprinty

Linebackers sa nemôžu spoľahnúť na svoju silu a silu počas každej hry; občas sa budú musieť sprintuť po poli a vyrovnať sa. Sprinting je kľúčovou súčasťou každého tréningu linebackera. Aj keď si môžete zabehnúť, aby ste si vybudovali svoju vytrvalosť, sprinting pomáha rozvíjať svaly rýchleho šklbania, ktoré musíte explodovať smerom k nosiču lopty. Mnoho hráčov používa odporové pásma počas svojich šprintov alebo sprintu do kopca, aby skombinovalo tréning sily a sily.

Činky

Hmotnostný tréning je životne dôležitý pre každého obrancu liniek, ktorý musí byť dostatočne silný, aby dokázal nielen čeliť, ale aj poraziť blokátory v jednorazových bitkách. Baltimore Ravens linebacker Ray Lewis, ktorý je známy intenzívnym kalibrom svojich tréningov, používa množstvo činiek. Lewis 'činka režim zahŕňa bench presss, drepy, krčí ramená a biceps kučery. Množstvo hmotnosti, ktoré používate, závisí od typu vášho tela, ale Lewis pridáva 10 libier za činku na sadu.

Ručné vŕtačky

Okrem toho, že je rýchly a silný, musí mať linebacker rýchle ruky z mnohých dôvodov, vrátane boja za blokátora. Veľa cvičiteľov lineárov, vrátane Terrell Suggs of the Ravens, začleňuje do svojich tréningových cvičení box alebo zmiešané bojové umenia. Zasiahnutie ťažkej tašky nielenže rozvíja rýchlosť a silu, ale tiež zlepšuje vašu výdrž. Namiesto použitia ťažkej tašky, Line Bayer Green Bay Packers A.J. Hawk pracuje s trénerom na sebe zameraním na vankúšiky. Hawk výcvik zahŕňa dierovanie na zaostrovacie vankúšiky a snaží sa zápasiť okolo trénera, ktorý simuluje bije blokátora.

Ostatné

Niekoľko člnov NFL používa netradičné tréningové metódy ako spôsob, ako posunúť svoje telá na maximum a vyhnúť sa monotónnosti zdvíhania závaží. Suggs a ostatní hráči NFL, s ktorými trénuje cvičenie behu s pneumatikami priviazanými k ich pásom a biť do pneumatík kladivom, aby vyvinuli výbušnú silu hornej časti tela. Medzi ďalšie bežné cvičenia patria kliešte s retiazkami umiestnenými na chrbte, plyometrika s káblovými strojmi a dynamické úseky, ktoré sú rýchlejšie ako tradičné statické úseky.

Zdroje

Pozri si video: Marine Corps Martial Arts Program: Hand-To-Hand Combat Training (Smieť 2020).