Avíza

Zoznam cvičení pre mužských baletných tanečníkov na zdvíhanie dievčat


Balet nie je všetko tutus a čelenka. V skutočnosti sa od vedúcich baletov očakáva, že budú robiť pódia s náročnými výťahmi a zdvíhajú svojich partnerov vysoko do vzduchu - niekedy prakticky tlačia na svoje tanečné partnerky. Stiahnutie baletných vlekov od potápania až po výťahy vykonávané jednou rukou nie sú len úžasné, vyžadujú si silu a prípravu.

„Veľa choreografie Twyla Tharp môže byť zamerané na výťah,“ hovorí Michael Sean Breeden, profesionálny baletný tanečník a člen baletu zboru v Miami City Ballet. „Vždy urobím pár klieští, aby som pred šou pretekal krvou a potom som prekonal problémové miesta so svojím partnerom. Ako obvykle, opakovanie pri skúške je kľúčom k získaniu týchto vlekov pred výstavou

Kľučky

Breeden odporúča jednoduché kliky na vytvorenie sily hornej časti tela potrebnej na zdvihnutie tanečniciek. Pravidelné kliky, rovnako ako kliky triceps, pomôžu udržať hornú časť tela každého tela. Podľa časopisu DanceTeacher začínajú mužské baletné tanečnice pravidelné pushup cvičenia už od 8 rokov. Ak chcete vykonať základné push up triceps, uistite sa, že vaše ruky nie sú širšie ako šírka ramien v pushup polohe. Keď ohýbate ruky, lakte by sa mali pásť po rebrách. Môžete tiež vykonať push up triceps s rukami v diamantovej polohe.

Biceps kučery

Biť do telocvične nie je neslýchané pre mužských baletných tanečníkov a bicepsový oblúk je ďalším základným cvičením na budovanie sily hornej časti tela. Ak chcete vykonať základné krútenie bicepsov s miernymi závažiami, stojte s dobrým držaním tela a lakte mierne po stranách. Váhy držte vo svojich rukách zápästiami smerujúcimi nahor, pomaly ohýbajte lakte a zdvíhajte závažia až k ramenám, zatiaľ čo sťahujete svaly bicepsov. Počas cvičenia nezakrývajte ruky dozadu.

Lavičkové lisy

Pas de deux - francúzština pre „tanec dvoch“ - niekedy vyžaduje, aby mužské tanečnice skutočne tlačili svojich partneriek. Dobrým príkladom je náročná pas deux v balete „Romeo a Julie“. Počas slávnej balkónovej scény je Romeo často usadený na kolenách a zdvíha balerínu z podlahy, zdvíha ju vysoko nad hlavou, potom ju zdvíha a zdvíha. Základné cvičenia na lavičke, ktoré sa vykonávajú v telocvični, môžu pomôcť baletnému mužovi vybudovať silu potrebnú pre náročné výťahy.

Cvičenie na doske

Breeden s Miami City Ballet tiež odporúča cvičenia na doskách, pretože sa nielen zameriavajú na vaše zbrane, ale aj na vašu ABS. Budovanie jadrovej sily pomôže mužským tanečníkom s baletným partnerstvom. Ak chcete dosku vykonať, začnite v základnej tlačnej polohe, iba predlaktia položte na podlahu s päsťami narazenými a pritlačenými proti sebe. Držte pozíciu aspoň jednu minútu. Doska môže byť tiež vytvorená ako doska s priamym ramenom, ktorá drží na svojom základnom zatlačovacom mieste. Uistite sa, že vaše boky sú zastrčené pod vami.

Vyvarujte sa úrazu

Baletové vleky a pas de deux nie sú len o sile paže pre mužského baletného tanečníka. • Využite svoje nohy aj ruky. Ak sa pri zdvíhaní spoliehate výlučne na ruky, riskujete, že budete ťahať od chrbta k pomoci, čo je skutočne nebezpečné, hovorí Breeden. • Ak sa ubezpečíte, že máte silné nohy, a viete ich koordinovať s rukami v akýchkoľvek choreografických výťahoch, ktoré máte, znížite počet zranení a zvýšite efektívnosť.

Zdroje