Avíza

Zoznam cieľov a cieľov cvičenia

Zoznam cieľov a cieľov cvičenia


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Rozhodnutie, že sa chcete dostať do formy, je veľký problém; bez plánu by však mohlo byť ťažké držať sa rutiny. Preto je vypracovanie cvičebných cieľov a cieľov také dôležité - je oveľa pravdepodobnejšie, že sa budete zaviazať, že budete pravidelne cvičiť, ak tak urobíte. Podľa Americkej rady pre cvičenie vám pri plnení cieľov SMART pomôže pri vytváraní cieľov, ktoré môžete úspešne dosiahnuť. SMART je skratka, ktorá predstavuje konkrétne, merateľné, dosiahnuteľné, obohacujúce a časovo ohraničené.

Zlepšené zdravie

Zlepšené zdravie a vyššia fyzická kondícia patria medzi populárnejšie ciele, ktoré majú ľudia pri nástupe do nového cvičebného postupu. Kardiovaskulárne cvičenie je v tomto ohľade obzvlášť dôležité, pretože podľa Mayo Clinic zvyšuje srdcové zdravie a môže zabrániť srdcovým chorobám, cukrovke, mozgovej príhode a dokonca aj rakovine. Je pravdepodobné, že budete dokonca mať lepší spánok.

Strata váhy

Chudnutie je ďalším cieľom, o ktorý sa môžete usilovať. Cvičenie pomáha spaľovať kalórie a svalové tóny. Kombinácia kardiovaskulárneho a silového tréningu je najlepšia, pretože spaľuje kalórie a libry a vytvára svalovú hmotu, ktorá zvyšuje váš metabolizmus. Zdravá strava je samozrejme nevyhnutná aj pri práci na chudnutí alebo udržiavaní hmotnosti.

Zvýšená sila a výdrž

Oddelená prax zameraná na tréning odolnosti alebo silového vzostupu buduje silu a vytrvalosť. Takéto cvičenia často zahŕňajú použitie závaží, skupín odporu alebo vlastnej telesnej hmotnosti v snahe zvýšiť svalovú hmotu. Výsledkom bude nielen to, že sa budete môcť viac zdvíhať a cítiť sa silnejší, ale tiež znížite riziko osteoporózy a účinkov starnutia.

Zlepšené duševné zdravie

Pravidelné cvičenie môže tiež zlepšiť vaše psychické zdravie. Ukázalo sa, že cvičením sa zvyšujú endorfíny, ktoré vám pomôžu cítiť sa viac pozitívne a šťastne. Navyše, ak schudnete a zlepšíte svoju postavu, pravdepodobne sa budete cítiť lepšie o sebe, čo podporuje vylepšenie sebadôvery. Cvičenie môže tiež znížiť stres a zlepšiť duševnú čistotu.


Pozri si video: #3 Čo cvičiť pri chudnutí? Brucho nie je bubon (Smieť 2022).