Avíza

Zoznam cvičení na predĺženie poludníka


Keď sa dotknete prstov na nohách zo stojacej polohy, môžete cítiť úsek vyžarujúci z dolnej časti chrbta po zadok, hamstringy a teľatá. Tento pocit je spôsobený sieťou spojivových tkanív, ktoré spolu zdieľajú veľa nervov. Protahovanie založené na meridiánoch - alebo líniách, ktoré naznačujú, kde sa sťahujú svaly a tkanivá a prenášajú energiu a pohyb po tele - vám môže pomôcť skrátiť čas na natiahnutie a zlepšiť pohybové povedomie a rovnováhu. autor knihy „Anatomy Trains“.

Povrchná zadná línia

Povrchová chrbtová línia sa týka svalov a tkanív, ktoré siahajú od spodku nôh - plantárna fascia - cez vaše teľatá, hamstringy, chrbát, krk a do zadnej časti hlavy. Najbežnejším cvičením, ktoré sa zameriava na tento dlhý poludník, je dotyk prsta na nohe, či už stojíte alebo sedíte, napríklad pri skúške typu sedieť a dosiahnuť. Medzi ďalšie úseky patrí poloha Dog Down a Plough.

Povrchná predná línia

Povrchová predná línia spolupracuje so zadnou líniou, aby poskytla ohyb a predĺženie celého tela. Beží od hornej časti nôh, cez prednú časť nôh a abs a do prednej časti krku. Úseky, ktoré sa zameriavajú na prednú líniu, zahŕňajú postoj Warrior so zdvihnutými rukami, postoj Cobra a postoj Camel. Ak chcete natiahnuť celú prednú líniu, urobte zadnú ohyb - ak ste schopní podporiť svoje telo a máte takú flexibilitu. Začiatočníci by mali robiť ohýbanie chrbta ležaním na chrbte na hornej časti stabilizačnej gule, chodidlami na podlahe, aby sa naplno využili tieto možnosti.

Bočná čiara

Bočná línia sa vzťahuje na poludníky, ktoré vedú z boku nôh, cez vaše peronály, vonkajšie stehná a boky, medzirebrové svaly rebier, boky krku a spodok lebky. Úseky, ktoré ovplyvňujú bočnú líniu, zahŕňajú polmesiac a trojuholník.

Špirálová čiara

Špirálová čiara, ktorá môže byť v porovnaní s ostatnými čiarami ťažšia, sa týka poludníka, ktorý vytvára diagonálne a rotačné vzorce, ako je napríklad húpanie golfového klubu alebo hádzanie baseballu. Poludník sa rozprestiera od spodku krku, po chrbticu a zozadu vašich nôh a slučky pod nohami ako malý slučka. Potom prebehne cez holene cez vaše vonkajšie stehná a obopne okolo trupu diagonálne ako krídla Miss America. Úseky, ktoré sa zameriavajú na špirálovú líniu, zahŕňajú skrútenie trupu so sedadlom, pózu zo stromu a pózu z trojuholníka.

Zdroje

  • Anatomické vlaky; Thomas Myers