Avíza

Ako počúvať hudbu pri joggingu


Hoci to neznamená, že by vám vedec povedal, že hudba môže zvýšiť pôžitok a intenzitu vášho cvičenia, vedecké fakty napriek tomu potvrdzujú toto tvrdenie - výskum sponzorovaný Americkou radou pre cvičenie ukazuje, že počúvanie hudby počas cvičenia zvyšuje vytrvalosť na 15 percent. Počúvanie hudby môže určite vylepšiť váš zážitok z joggingu, ale budete potrebovať správne zariadenie, správnu hudbu a náležitú pozornosť bezpečnosti, aby ste maximalizovali jeho výhody.

Krok 1

Vyberte si kompaktné, polovodičové zariadenie na prehrávanie hudby. Prehrávače MP3 a digitálne rádiá sa tu zmestia. Prvý vám umožňuje prispôsobiť zoznamy skladieb vytvorené z vašej aktuálnej digitálnej hudobnej zbierky, zatiaľ čo druhý umožňuje malú rozmanitosť tým, že vám umožní naladiť rozhlasové vysielanie. Digitálne rádiá závisia od rádiových signálov, takže - s výnimkou rádií, ktoré sa naladia na satelitné vysielanie - nemusia byť najlepšou voľbou pre jogging vo vidieckych oblastiach.

Krok 2

Vybavte svoj hudobný prehrávač slúchadlami vhodnými na behanie. Slúchadlá do uší slúžia ako kompaktný, ľahký a objemovo efektívny výber. Vyberte si odolné chrániče sluchu odolné voči potu, ktoré sa pevne pripevnia k vašim ušiam - či už cez háčiky cez uši alebo za hlavovými pásikmi - pre váš režim joggingu.

Krok 3

Zabezpečte svoje zariadenie náramkom. Tieto riešenia úložného priestoru držia váš hudobný prehrávač pri pohodlnom nasadení okolo vášho bicepsu, udržiavajú vaše zariadenie v bezpečí a zbavujú vás rozptýlenia. Uistite sa, že ste vybrali univerzálny náramok alebo náramok, ktorý je špecificky kompatibilný s vami zariadením - podrobnosti nájdete na obale produktu.

Krok 4

Vyberte si hudbu s výrazným, optimálnym rytmom a silným rytmom na urýchlenie vášho joggingového tréningu. Americká rada pre cvičenie odporúča vybrať piesne s pomermi rytmu za minútu, ktoré napodobňujú zamýšľané tepové frekvencie vášho tréningu, čo je približne 139 až 169 tepov za minútu pre jogging.

Krok 5

Regulujte hlasitosť, aby ste predišli poškodeniu uší a aby ste si udržali povedomie počas celého joggingu. Ak nepočujete okolité zvuky prostredia, vypnite hudbu - musíte si neustále uvedomovať svoje prostredie, aby ste predišli možnému vážnemu zraneniu. Ak máte starý alebo nežiaduci pár klapiek na uši, skúste vyrezať jeden pupok, aby ste pri joggingu nechali jedno ucho voľné.

Tip

  • Vložte MP3 do svojho smartfónu pre nákladovo efektívny, polovodičový hudobný prehrávač. Mnoho smartfónov má vlastné atletické náramky vyrobené na behanie a beh. Niektoré telefóny však môžu vyžadovať špeciálne slúchadlá.
  • Vyberte si prehrávač mp3 s technológiou akcelerometra a slovnými možnosťami ponuky, aby ste počas joggingu mali čo najviac voľných rúk. Niektoré prehrávače digitálnej hudby sa starajú osobitne o bežcov a bežcov s funkciami, ako sú vstavané krokomery a stopky.
  • Vyskúšajte slúchadlá na vedenie kostí pre maximálnu bezpečnosť pri joggingu v mestských oblastiach. Tieto telefóny vedú zvuk cez lícne kosti a vaše uši si úplne uvedomujú vonkajšie zvuky. Môžu im však chýbať basové kvality ušných uší.

Zdroje