Avíza

Ako dlho trvá strata brušného tuku?

Ako dlho trvá strata brušného tuku?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nadmerný brušný tuk môže nepriaznivo ovplyvniť krvný tlak a cholesterol, čím sa zvyšuje riziko srdcových chorôb. Ak chcete znížiť obsah tuku, musíte vytvoriť deficit spaľovaním viac kalórií, ako konzumujete. Ako ste agresívni pri cvičení a zdravom stravovaní, bude mať priamy vplyv na to, ako rýchlo stratíte tuk. To znamená, že je dôležité pochopiť, že nemôžete zacieliť na určité oblasti na odbúravanie tukov.

Strata tuku

Stratíte libru tuku, keď spálite 3 500 kalórií viac, ako konzumujete. Americká rada pre cvičenie poznamenáva, že zdravá miera odbúravania tukov je 1 až 2 libry za týždeň, čo by znamenalo, že by ste mali vytvoriť kalorický deficit od 3 500 do 7 000 za týždeň. To sa rovná 500 až 1 000 deficitu denne. Avšak, ako rýchlo stratíte tuk, záleží na vašej schopnosti tento deficit vytvoriť. Koľko kalórií spálite, závisí od vašej rýchlosti metabolizmu a akýchkoľvek ďalších kalórií, ktoré spaľujete fyzickou aktivitou. Kalórie, ktoré konzumujete, sú dané vašimi stravovacími návykmi.

Rýchlosť metabolizmu

Ak chcete zistiť, ako rýchlo stratíte tuk, najskôr odhadnite rýchlosť metabolizmu. Rýchlosť metabolizmu môžete odhadnúť pomocou matematickej rovnice, ktorá zahŕňa vašu výšku, váhu a vek. Muži vypočítavajú svoju hodnotu so 66 + (6,23 x hmotnosť v librách) + (12,7 x výška v palcoch) - (6,8 x vek). Ženy môžu vypočítať svoju hodnotu s 655 + (4,35 x hmotnosť v librách) + (4,7 x výška v palcoch) - (4,7 x vek v rokoch).

Miera odbúravania tukov

Akonáhle budete mať svoj metabolizmus, sledujte svoj príjem kalórií z potravín, ktoré jete, a akýchkoľvek ďalších kalórií, ktoré spálite pri cvičení, aby ste zistili, ako rýchlo stratíte tuk. Vezmime napríklad 40-ročnú ženu, ktorá váži 200 libier a je vysoká 5 stôp. Jej pokojová metabolická rýchlosť by sa vypočítala ako 655 + (4,35 x 200) + (4,7 x 60) - (4,7 x 40), čo by sa rovnalo 1619. Keby mala upravovať príjem kalórií, aby zabezpečila, že prijíma 1 500 kalórií za deň, vytvorila by denný kalorický deficit 119, a tak stratí približne 30 kíl tuku. Je to len úpravou výživy. Keby behala 60 minút pri 5 míľ / h sedem dní v týždni, čo by spôsobilo, že by každé sedenie spálilo asi 606 kalórií, pridanie 119 až 606 by nám prinieslo kalorický deficit 725, čo by spôsobilo, že stratila libru tuku. približne každých päť dní.

Zameranie na žalúdok

Akonáhle vytvoríte kalorický deficit a stratíte tuk, neexistuje spôsob, ako zistiť, odkiaľ bude na vašom tele tento tuk odoberaný. Avšak podľa Cedrica Bryanta z Americkej rady pre cvičenie, pokiaľ vytvoríte kalorický deficit, tuk v tele sa zníži, a to vrátane oblasti, v ktorej sa zvlášť zaujímate. Preto, aj keď nemôžete spôsobiť, že sa všetka strata tuku bude brať z brucha, uvidíte zlepšenie žalúdka, keď vytvoríte kalorický deficit.

Efektívne chudnutie

Účinný program na chudnutie pozostáva zo zdravého stravovania a dôsledného cvičenia. Chudnutie môžete stratiť len úpravou vašich stravovacích návykov. Konzumujte viac ovocia a zeleniny. Vystrihnite sódu a ďalšie sladké nápoje. Znížte veľkosť porcií. Zahrnutím cvičenia však môžete výrazne zvýšiť rýchlosť znižovania tuku. Použite graf kalórií cvičení, aby ste získali presnejší odhad na základe typu tela a možností cvičenia.