Avíza

Ako dlho trvá svalové tonizovanie?

Ako dlho trvá svalové tonizovanie?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tónovanie svalov vo vašom tele môže trvať od jedného mesiaca ďalej, v závislosti od určitých faktorov. Množstvo času, ktorý trávite cvičením, typ cvičenia a stravu, sú dôležité faktory, ktoré ovplyvňujú časovú os. Existujú tiež genetické vlastnosti, ktoré môžu ovplyvniť váš svalový tonus, napríklad veľkosť vášho rámu, ako ľahko vaše telo vytvára svalovú hmotu a množstvo tuku, ktoré sa normálne hromadí v tele. Každý je iný, takže sa porozprávajte s lekárom, odborníkom na výživu alebo osobným trénerom, aby ste zistili optimálny spôsob, ako čo najrýchlejšie tónovať svoje svaly.

Čo je svalové tonizovanie?

Svalové tonizovanie nastáva, keď cvičíte svaly vo svojom tele spôsobom, ktorý vedie k získaniu svalovej hmoty. Môže k tomu dôjsť zdvíhaním závaží, kladením odporu na vaše svaly z rôznych predmetov alebo použitím vlastnej telesnej hmotnosti, aby vaše svaly robili ďalšiu prácu. Svalové tonizovanie nemusí vyžadovať veľa času, ale musí sa robiť pravidelne, aby sa dosiahli výsledky. Podľa Mayo Clinic nemusíte robiť viac sérií cvičení pre ten istý sval, ak používate správne množstvo sily odporu. Po 12. opakovaní by mal byť váš sval unavený a pripravený na prestávku. Po výkone svalu sa uistite, že ste mu dali jeden celý deň, aby ste sa zotavili, a až potom ho znova opracujte.

Stratiť tuk a získať svalovú hmotu

Keď sa usilujete tónovať svaly, nastane rovnováha. Musíte stratiť nadbytočný tuk a zároveň získať svalovú hmotu; inak nebudete môcť vidieť svoje novo tónované svaly, pretože budú pokryté vrstvou tuku. To neznamená také veľké rozdiely v určitých častiach tela, ako sú ruky a nohy, ale to má obrovský rozdiel v žalúdku alebo zadku. Znížte celkový príjem kalórií o 500 za deň, aby ste stratili približne 1 kilogram hmotnosti za týždeň. Urobte to v spojení so silovým tréningom, aby ste dosiahli čo najrýchlejšie a rýchlejšie výsledky.

Spôsoby, ako urýchliť proces

Úsilie, ktoré vynaložíte na dosiahnutie tónovaného tela, sa vyplatí tým, že sa bude konať rýchlejšie, ako keby ste nevynakladali veľké úsilie. Päť dní v týždni silový tréning so strednou až ťažkou hmotnosťou vám prinesie výsledky rýchlejšie ako cvičenie jogy trikrát týždenne. Jóga je silový tréning, ktorý využíva vašu vlastnú telesnú hmotnosť a je časovo efektívny, nemá to však rovnaký dopad, aký má zdvíhanie ťažkých váh na vaše svaly. Stravovanie čistej stravy s vysokým obsahom bielkovín, zdravých tukov a komplexných sacharidov je tiež dôležité, ak chcete vyzerať tónovaný tak rýchlo, ako môžete. Tieto voľby môžu znamenať rozdiel v mesiacoch školenia.

Množstvo času

Ak začnete so zdravým a priemerným režimom diéty a silového tréningu, môžete očakávať, že svoj nový svalový tonus začnete prejavovať už za mesiac. To znamená, že cvičíte najmenej tri dni v týždni, dobre sa najete a vynakladáte úsilie na pravidelné zmeny tela. Ak s nadváhou začínate, máte zlé návyky, ako je pitie alkoholu alebo fajčenie, alebo máte ektomorfný make-up, môže trvať niekoľko mesiacov, kým sa na začiatku objavia výsledky. Trpezlivosť je dôležitá, pretože si uvedomuje, že cvičením sa budete cítiť dobre, aj keď váš vonkajší vzhľad sa musí ešte dobehnúť.