Avíza

Ako dlho vydrží váhy na chudnutie?


Plošina na chudnutie môže trvať neurčito, ak nezmeníte svoje stravovacie a cvičebné návyky, aj keď sa budete držať diéty alebo cvičebného programu. Laicky povedané, náhorná plošina nastane, keď začnete strácať hmotnosť v reakcii na novú diétu alebo cvičebný program, potom zostanete na rovnakej váhe bez toho, aby ste uvoľnili ďalšie libry. V niektorých prípadoch môže zmena vašej diéty alebo úrovne aktivity viesť k opätovnému započítaniu kilogramov po počiatočnom chudnutí.

Plošiny

Môžete schudnúť znížením počtu kalórií, ktoré jete každý deň, zvýšením množstva fyzickej aktivity, ktorú vykonávate, alebo kombináciou oboch. Na začiatku môže vaše telo na túto zmenu vo vašej bežnej rutine reagovať uvoľnením libier. Po chvíli už schudnete a zostanete pri svojej novej váhe. V niektorých prípadoch môže vaše telo reagovať reakciou na novú diétu pridaním libier.

Prispôsobenie

Jedným z dôvodov náhornej plošiny je to, že sa vaše telo prispôsobuje fyzickému stresu, čo uľahčuje vykonávanie pohybu z dôvodu silnejších svalov alebo zvýšenej kardiovaskulárnej kapacity a výdrže. Pri prvom spustení alebo zdvíhaní závaží sa vaše telo môže potýkať s novými pohybmi, zvýšením srdcového rytmu a metabolizmu a spálením mnohých kalórií. Keď si vaše telo na tieto pohyby zvykne, ľahšie sa vykonáva a spaľujete menej kalórií. Aj keď budete pokračovať v rovnakej rýchlosti počas rovnakého počtu minút, po niekoľkých týždňoch nespálite rovnaký počet kalórií.

Určiť si bod

Ak schudnete iba pri diéte, vaše telo sa môže tiež prispôsobiť znížením metabolizmu. Niektorí odborníci na výživu sa domnievajú, že vaše telo sa udržiava v rovnovážnom stave na základe toho, na čo je zvyknuté. Napríklad, ak normálne spaľujete 2 000 kalórií denne, môžete skúsiť schudnúť znížením denného príjmu kalórií na 1 200 kalórií. Vaše telo by na to mohlo reagovať znížením vášho metabolizmu, spaľovaním menej ako 2 000 kalórií každý deň, aby ste sa dostali späť k nastavenej hodnote. Nazýva sa to aj prechod do režimu hladovania, čo je tiež teória, ale mnohí ľudia veria, že sa stane, keď budete užívať príliš málo kalórií na dlhšiu dobu. Táto reakcia na prísne kalorické obmedzenie môže spôsobiť, že sa odrazíte za svoju počiatočnú váhu, čo vedie k nárastu hmotnosti nad vašu počiatočnú hmotnosť, keď sa vrátite k jedlu 2 000 denných kalórií. Podľa teórií nastavených hodnôt a hladovania to nastane, pretože váš metabolizmus sa okamžite nevráti späť k spaľovaniu 2 000 kalórií každý deň.

Vyhnite sa náhornej plošine

Nemusíte neustále zvyšovať dĺžku tréningu, aby ste zabránili plošine na chudnutie. Jedným zo spôsobov, ako sa vyhnúť náhornej plošine, je zmeniť cvičebné postupy pomocou rôznych cvikov a intenzít. Populárny cvičebný program označuje toto ako „zmätenosť“ alebo „používanie rozmanitosti“, aby sa zabránilo adaptácii. Program odporúča zmenu tréningu každé dva týždne. Napríklad po dvoch týždňoch cvičenia s nízkym odporom na kardio stroji môžete stráviť nasledujúce dva týždne pomocou činiek alebo odporových pások na vytvorenie silových cvičení. Vráťte sa na kardio cvičenia pomocou rôznych strojov, alebo vykonajte kúpanie, jazdu na bicykli alebo jogging. Vaše ďalšie dva týždne cvičenia na odpor môžu zahŕňať kalisteniku, ako sú kliešte, kliešte, poklesy a drví. Ak sa snažíte schudnúť iba pri diéte, do programu na chudnutie pridajte pravidelné cvičenie. Pomôže to aj predĺženie a intenzita pravidelných cvičení, ale v určitom okamihu budete môcť tak tvrdo pracovať len tak dlho.