Avíza

Ako schudnúť brušný tuk za 30 dní cvičením


Nadmerný tuk v oblasti brucha vás môže vystaviť riziku zdravotných problémov, ako sú cukrovka, hypertenzia a srdcové choroby. Pomalá a bezpečná miera chudnutia 1 až 2 libry za týždeň vám môže pomôcť stratiť až 8 libier po celých 30 dní. Aj keď nie je možné chudnúť konkrétne v oblasti brucha, chudnutie všade vám pomôže orezať brucho.

Krok 1

Zúčastnite sa aeróbneho cvičenia najmenej 300 minút týždenne, aby ste spálili kalórie a stratili tuk na celom tele, ako aj v oblasti brucha. Choďte na jogging, plávanie alebo jazdu na bicykli po dobu jednej hodiny spáliť približne 500 kalórií a stratiť 1 libru týždenne. Zdvojnásobte svoje úsilie o stratu 2 libier týždenne pri samostatnom cvičení.

Krok 2

Zvýšte svoje spaľovanie kalórií, navrhuje klinika Mayo tým, že do svojich tréningov začleníte intervaly. Po chôdzi, plávaní alebo joggingu miernym tempom po dobu štyroch až piatich minút pohybujte svojim telom rýchlejšie po jednej minúte.

Krok 3

Spalujte viac kalórií každý deň s malými zmenami životného štýlu, aby ste spálili viac tukov po celom tele a vo vašej oblasti brucha. Namiesto výťahu alebo eskalátora choďte po schodoch hore. Zaparkujte na najvzdialenejšom konci parkoviska a choďte spáliť pár kalórií viac, ako by ste zaparkovali na prvom dostupnom mieste.

Krok 4

Vykonajte sedenie, aby ste si pri chudnutí sprísnili svaly brucha pre štíhlejšie vyzerajúce brucho. Striedajte zdvíhanie hornej časti tela smerom do stredu a na pravú alebo ľavú stranu, aby ste do cvičenia na posilňovanie svalov zahrnuli svoje šikmé svaly. Usaďte sa každý druhý deň, aby ste vytvarovali a tónovali svaly brucha a šikmo pre štíhlejšie vyzerajúcu oblasť brucha.

Krok 5

Utiahnite a tónujte svaly brucha spolu s ostatnými základnými svaly panvovej oblasti a chrbta. Kolená na podlahe, s iba spodnými nohami na podlahe a zvyškom tela vo zvislej polohe. Držte lekársku guľu alebo činku v oboch rukách na úrovni hrudníka. Nakloňte svoje hornej časti tela a horných končatín späť o 45 stupňov, pomocou svalov žalúdka na ovládanie pohybu. Počítajte do dvoch a potom sa pomaly vráťte do východiskovej polohy. Vykonajte osem až pätnásť opakovaní tohto cvičenia, nazývaného matica, každý druhý deň.

Tip

  • Kombinujte zdravú diétu so zníženým obsahom kalórií s aeróbnym a silovým tréningovým programom, aby ste ešte viac znížili obsah brušného tuku a znížili váš pás.
  • Pred začatím nového plánu na chudnutie sa vždy poraďte so svojím lekárom.