Avíza

Ako schudnúť brucho po 50

Ako schudnúť brucho po 50


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

S pribúdajúcim vekom sa chudnutie môže stať výzvou, ale stále je možné tónovať brucho a udržiavať zdravú postavu. Podľa kliniky Mayo znamená stredný vek obdobie, keď ľudia normálne začínajú strácať svalovú hmotu a získavať telesný tuk. Distribúcia hmotnosti môže poslať väčšinu tohto tuku na bránicu, najmä u žien, ale môžete ju udržať pod kontrolou pomocou inteligentného stravovania a pravidelného cvičenia.

Krok 1

Vyhoďte brušný tuk pravidelným kardio, čo je pri spaľovaní kalórií efektívnejšie ako silové cvičenie. Aj keď vám to nedovolí znížiť množstvo, kardiogram môže eliminovať prebytočný tuk vo všetkých častiach tela a nezanedbáva žalúdok. Intenzívnejšie cvičenie bude spaľovať viac kalórií, ale je dobré začať pomaly a stavať na dlhšie a ťažšie sedenia. Pokúste sa každý týždeň splniť odporúčania Americkej vysokej školy pre športové lekárstvo týkajúce sa 150 minút alebo viac miernej fyzickej aktivity pomocou cyklistiky, joggingu, tanca, plávania alebo aerobiku.

Krok 2

Zahrňte silové cvičenia do svojej rutiny, aj keď nemôžete eradikovať brušný tuk iba s nimi. Sú veľmi účinné pri tónovaní svalov a môžu vášmu žalúdku dodať elegantnejší vzhľad, ale tiež vykonávajú dôležitú prácu pri udržiavaní silných kostí a svalov a zabezpečovaní vyváženého a stabilného jadra. Klasická kríza a situp sú skvelé pre posilnenie abs, ale môže byť užitočnejšie robiť cvičenia, ktoré zahŕňajú viac svalových skupín. V štúdii z roku 2001, ktorú zadala Americká rada pre cvičenie, sa zistilo, že drviny bicyklov sú cvičením, ktoré najúčinnejšie využíva šikmé svaly. Vyskúšajte tiež statické cvičenia, ako je napríklad držanie doskovej pózy tak dlho, ako je to možné.

Krok 3

Znížte množstvo kalórií, ktoré musíte neustále schudnúť. Zredukovaním 500 kalórií denne zo svojej stravy stratíte asi libru týždenne a nakoniec vám z žalúdka príde ďalší tuk. Ako poznamenáva klinika Mayo, s vekom budete pravdepodobne potrebovať menej kalórií, najmä ak ste menej aktívny. Sledujte, čo jete, pomocou počítadla kalórií online a zrieknite sa spracovaných potravín a potravín bohatých na cukor v prospech potravín s nízkou úrovňou energetickej hustoty - to znamená, že majú veľa živín a málo kalórií.

Krok 4

Pred začatím akejkoľvek novej diéty alebo cvičebného programu navštívte svojho lekára. Strata brušného tuku je postupný proces, takže je normálne vidieť pomalú, ale stálu zmenu. Skontrolujte, či uplynuli štyri až šesť týždňov nového programu bez zjavnej zmeny.