Avíza

Ako schudnúť labku po chudnutí


Potom, čo stratíte značné množstvo na váhe, môžete nechať prebytočnú, preťaženú pokožku, čo je stav, ktorý sa niekedy nazýva „voľný odev“. Miera, do akej sa to stane, závisí od veku, pohlavia, rýchlosti a množstva chudnutia a genetickej predispozície. Môžete podniknúť niekoľko krokov na zlepšenie vzhľadu a zníženie ochabnutia pokožky.

Krok 1

Budujte svaly pomocou silového tréningu. Naplnenie ochabnutej pokožky pevnými a silnými svalmi je dobré pre váš vzhľad a vaše zdravie. Silový tréning vykonávajte každý týždeň dva alebo tri dni po sebe. Vyberte hmotnosti, ktoré môžete zdvihnúť pre jednu sériu ôsmich až 12 opakovaní. Vykonajte cvičenia, ktoré zahŕňajú všetky hlavné svalové skupiny pri tlačení aj ťahaní.

Krok 2

Vykonajte najmenej 150 minút týždenne kardiovaskulárne cvičenia so strednou intenzitou, ako je chôdza alebo bicyklovanie, alebo 75 minút týždenne kardiovaskulárnych cvičení s vysokou intenzitou, ako sú beh alebo bežecké lyžovanie, aby ste pokračovali v spaľovaní tukov a zlepšovaní svalového tonusu.

Krok 3

Zlepšite pružnosť pokožky. Ak fajčíte, prestaňte. Podľa Mayoclinic.com, chemikálie v tabakovom dyme poškodzujú kolagén a elastín, ktoré dodávajú vašej pokožke pevnosť a elasticitu.

Krok 4

Používajte opaľovací krém, aby ste predišli poškodeniu kože. Ak chcete znížiť povrchové vrásky a zlepšiť elasticitu pokožky, poraďte sa so svojím dermatológom.

Krok 5

Počkajte na zváženie chirurgického zákroku, kým si svoju novú váhu neponecháte najmenej dva roky; Najprv zistite, koľko z ochabnutej kože bude odstránených prírodnými metódami, a potom zistite, či si budete udržiavať chudnutie. Ak máte stále slabé chĺpky alebo narúša každodenné činnosti, poraďte sa s plastickým chirurgom s certifikáciou správnej rady o možnosti chirurgie tvarovania tela.

Tip

  • Aj keď odevy na tvarovanie tela vám nepomôžu stratiť chĺpky, skryjú ho.
  • Vypite najmenej jeden liter vody denne, pretože dehydratovaná pokožka môže zhoršiť vzhľad povrchových vrások.

Zdroje