Avíza

Ako schudnúť za 20 dní

Ako schudnúť za 20 dní


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Udržiavanie zdravej váhy je v mnohých ohľadoch prospešné pre vaše zdravie. Pomáha predchádzať rozvoju srdcových chorôb, cukrovky, rakoviny a iných zdravotných problémov v súčasnosti a starnutím. Centrá pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) odporúčajú schudnúť 1 až 2 libry týždenne, takže ak chcete rýchlo schudnúť, je dôležité poradiť sa so svojím lekárom a vyhnúť sa blednutiu stravy, ktorá môže mať nebezpečné následky, čo vás udrží v bezpečí stratíte nechcené libry.

Krok 1

Uchovávajte nezdravé potraviny mimo svojho domu. Ak napríklad sledujete svoju obľúbenú televíznu reláciu, znamená to, že budete chrabať na čipy a cukríky, je ťažké schudnúť. Vyhoďte čipy, sladkosti, sódu, mrazené večere, zmrzlinu, sušienky, koláčiky, vyprážané potraviny a spracované občerstvenie a počas nasledujúcich 20 dní si ich nekúpite. To, že musíte odísť z domu a nechať si nezdravé jedlo, dramaticky znižuje pravdepodobnosť, že ste to preháňali.

Krok 2

Nevynechávajte jedlo a občerstvenie po dobu 20 dní. Mohli by ste sa vzdať raňajok, aby ste ušetrili kalórie, ale ak idete viac ako tri alebo štyri hodiny bez jedla, budete takí hladní, že sa pri nasledujúcom jedle alebo desiatu budete pravdepodobne najesť. Každý deň si dajte tri nízkokalorické jedlá a pár malých občerstvení, aby ste pri chudnutí udržali hlad.

Krok 3

Naplňte vlákno. Táto živina napĺňa vaše brucho a trávi pomaly, vďaka čomu sa budete cítiť dlhšie. Pri každom jedle a svačine zahrňte vlákninu, aby ste vás mohli odhodiť, až bude čas znova jesť. Ovocie, zelenina a celé zrná, napríklad popcorn alebo ovsená múka, sú dobrým zdrojom vlákniny.

Krok 4

Jedzte nízkokalorické potraviny. Počas nasledujúcich 20 dní budete jesť rôzne druhy ovocia, zeleniny, chudých bielkovín, celých zŕn a nízkotučných mliečnych výrobkov. Tieto položky spĺňajú vaše potreby živín, ale pomáhajú vám kontrolovať príjem kalórií.

Krok 5

Cvičte najmenej 30 minút, päť dní v týždni počas nasledujúcich 20 dní. Toto sú usmernenia CDC pre zdravých dospelých. Zdvojnásobte tento čas na 300 minút každý týždeň, aby ste rýchlejšie schudli. Vyberte si činnosti, ktoré vás baví, aby ste zlepšili šance, ktoré s tým budete držať. Jogging, plávanie, jazda na bicykli a tanec sú dobré možnosti.

Krok 6

Pohybujte sa viac. Počas nasledujúcich 20 dní si zoberte schody namiesto výťahu, zaparkujte svoje auto čo najďalej od obchodu a počas telefonovania tempo obývacej izby. Tieto jednoduché a ľahké vylepšenia vašej rutiny vám pomôžu spáliť ďalšie kalórie a schudnúť nadváhu.

Tip

  • Držte sa svojich zdravých rozhodnutí, a to aj po uplynutí 20 dní. To vám pomôže udržať vašu novú váhu a zabrániť jej hromadeniu.