Info

Čo sú cvičenia na preškoľovanie zostatkov?


Strata rovnováhy môže mať za následok neschopnosť robiť každodenné činnosti. Existuje veľa dôvodov, prečo by ste mohli stratiť zostatok. Cvičenie s preškoľovaním rovnováhy vám však môže pomôcť zlepšiť rovnováhu a znížiť riziko zranenia v dôsledku pádu.

Príčiny straty zostatku

Aj keď strata rovnováhy je často spojená so starnutím, problémy s vyrovnávaním môžu ovplyvniť kohokoľvek v akomkoľvek veku. Problémy s vestibulárnym alebo vnútorným uchom sú jednou z bežných príčin nevoľnosti pri chôdzi alebo pohybe. Slabosť svalov a kĺbov môže tiež prispieť k neschopnosti udržať rovnováhu. Na efektívne riešenie vašej príčiny je dôležité vedieť, v čom je problém. Konzultácia s lekárom vám môže pomôcť dostať sa ku koreňom záležitosti, aby ste mohli začať s rekvalifikáciou príslušnej rovnováhy.

Cvičenia na preškoľovanie zostatkov

Ak trpíte poruchou vnútorného ucha, určité polohy alebo pohyby môžu viesť k závratom a strate rovnováhy. Vestibulárne rehabilitačné cvičenia, ako napríklad opakovanie pohybov a pozícií, ktoré vedú k závratom, pomáhajú mozgu zvyknúť si na reakciu straty rovnováhy. To pomáha mozgu zodpovedajúcim spôsobom sa prispôsobiť, takže závraty sú znížené alebo odstránené. Preškoľovacie cvičenia na vyvažovanie pomáhajú vyriešiť konflikt medzi vašim mozgom a vnútorným ušným systémom a obnovia tak vašu rovnováhu. Pretože sú vaše ušné nervy a očné svaly spojené, budete sa tiež venovať vizuálnym koordinačným cvičeniam, aby ste si udržali rovnováhu. Keď sa tieto rehabilitačné cvičenia prejavia, fyzické cvičenia, ako je tai chi a joga, vám pomôžu ďalej budovať koordináciu a rovnováhu.

Budovanie silných svalov a kostí

Cvičenia na silový tréning sú dôležité pre vaše zdravie a pohodu. Pri dôslednom výkone udržujú vaše svaly a kosti silné a podporujú rovnováhu. Cvičte silové cvičenia dvakrát až trikrát týždenne, aby ste si vybudovali alebo udržali silu a vyvinuli celý rozsah pohybu. Okrem toho si môžete do cvičenia pridať niekoľko cvičení na posilnenie rovnováhy, ako napríklad postoj jednej nohy so zdvihnutými pažami a bez nich, pochodenie kolena a krok po boku v priamke a potom späť do východiskovej polohy.

Ďalšie úvahy

Pri práci na preškoľovaní vyvažovacích schopností je dôležité prijať preventívne opatrenia, ktoré zaistia bezpečnosť. Neporiadok držte mimo podlahy a chodníkov, aby ste nepadli. Noste pohodlné oblečenie a obuv, ktoré vám umožnia ľahký pohyb. Ak je to možné, používajte madlá a zapnite svetlá, aby ste videli jasnejšie. Predtým, ako začnete s novými cvičeniami, pravidelne navštevujte svojho lekára. Ak sa problémy s rovnováhou zhoršujú, obráťte sa na svojho lekára.