Info

1 Dobré cvičenie na stratu hornej časti tela


Strata tuku v jednej oblasti tela - ako napríklad paže, tuk v chrbte alebo dvojitá brada - vyžaduje rovnaký proces bez ohľadu na jeho umiestnenie. Ak chcete chudnúť kdekoľvek, musíte schudnúť všade spaľovaním viac kalórií, ako konzumujete. Myšlienka, že môžete redukovať tuk na jednom izolovanom mieste, je mýtus, ktorý robí z horákov s najvyššou kalorickou hodnotou to najlepšie cvičenie na chudnutie. Šprintovanie je účinné cvičenie, ktoré stráca tuk v hornej časti tela, pretože spaľuje viac kalórií ako iné kardio cvičenia a uvoľňuje veľa tukov spaľujúcich tuky, ktoré vám pomôžu spáliť viac telesného tuku.

Sprinting cvičenie

Najlepší spôsob, ako urobiť spaľovanie tukov s behom a šprintom, je intervalový tréning s vysokou intenzitou. Typické intervalové školenie spočíva v bežnom tempe bežného ustáleného stavu počas niekoľkých minút a následnom roztrhnutí intenzity 30 až 90 sekúnd tak, že sa sprinting na 80 až 100 percent maximálnej intenzity. Opakujte aspoň trikrát pre úplné cvičenie. Intervalové cvičenie, ktoré spaľuje ešte viac tuku, je Tabata. Sprint po dobu 20 sekúnd, potom jogging pri miernom zotavenie tempo po dobu 10 sekúnd. Opakujte celkovo pre osem sád. Podľa časopisu „Shape“ toto štvorminútové intervalové cvičenie spaľuje viac telesného tuku ako hodinu aeróbneho cvičenia s konštantnou tempom.

Vysoké kalórie

Beh pri 9-minútovom míľovom tempe spaľuje asi 410 kalórií pre 155 libier. Podľa Harvardovej univerzity spaľovanie spaľuje viac kalórií ako iné vysoko kalorické cvičenia s kardiogramom, ako je plávanie, tenis, cyklistika a eliptický stroj. Čím vyššia je vaša intenzita, tým viac kalórií spálite. To znamená, že intervalový tréning s vysokou intenzitou horí viac, ako je stabilný chod. Ak robíte intervaly s vysokou intenzitou, uvoľňujete viac svalových rastových hormónov ako pri miernej intenzite, čo zvyšuje váš metabolizmus a spaľuje viac kalórií až 24 hodín po tréningu.

Spáliť tuk

Rovnovážny chod v skutočnosti podporuje stratu svalov, zatiaľ čo intervalový tréning s vysokou intenzitou vytvára a zachováva svalovú hmotu, takže strácate tuk - nie svalovú hmotu. Sprinting funguje všetky svaly v tele, ale buduje vaše hamstringy a najviac glutes, ktoré sú dva z najväčších svalov vášho tela. Pri práci väčších svalov spaľuje viac tuku a aktiváciou svalových vlákien s rýchlym šklbaním sa zvyšuje aj spaľovanie tukov. Uplatňovanie svalov pri takej vysokej intenzite počas sprinting cvičenia tiež znamená, že spaľujete viac tuku na energiu, aby ste svoje svaly opravili na deň alebo dlhšie po tréningu.

Tipy na úspech

Je to dobrý nápad robiť cvičenia na zvýšenie sily tela, aby ste si vybudovali definované svaly, ktoré zvýšia vašu postavu, keď odbúrate tuk pokrývajúci svaly. Napríklad urobte latí sťahy za chrbát, nadzemné tricepsové nadstavby a bicepové kučery pre vaše ruky a činka hrudníka letí pre vaše prsné svaly. Vykonajte silový tréning najmenej dvakrát týždenne, ale dajte si aspoň 48 hodín na zotavenie sa medzi jednotlivými silovými tréningami. Do sprinting cvičenie alebo miešať s inými kardio cvičenie celkom celkom 2,5 hodiny týždenne, rozložené po celý týždeň.