Avíza

Ako schudnúť a získať tvar po časti C


Matky, ktoré mali pri narodení svoje dieťa časť C, majú spravidla väčšie problémy so stratou hmotnosti a pretváraním tela ako tie, ktoré mali vaginálny pôrod. Okrem traumy pôrodu je C-rez hlavnou operáciou, pri ktorej dochádza k prerezaniu brušných svalov, strate krvi a oveľa dlhšiemu obdobiu zotavenia ako pri vaginálnom pôrode. Nielenže sa musia brušné svaly zotaviť z natiahnutia, rez môže vyžadovať uzdravenie aj mesiace. Ak ste mali rez v tvare C, je pravdepodobné, že vaše brucho bude mať v dôsledku operácie iný tvar, ale stále môžete úspešne schudnúť a získať späť tvar v tvare C po reze.

Krok 1

Začínajte s jemnými brušnými cvičeniami, ako je napríklad zatiahnutie brušných svalov, zatiaľ čo vy vdychujete, potom uvoľnite pri výdychu. Ak to urobíte celý deň, začne sa vaše posilňovanie jemne posilňovať.

Krok 2

Mierne nakrájajte kalórie, dosť na to, aby ste stratili pol až jednu libru týždenne, pokiaľ dojčíte alebo pokiaľ vám to lekár neodporučí. Jedzte vyváženú stravu, aby ste si udržali svoju energiu a obnovili živiny stratené počas tehotenstva. Väčšina žien potrebuje 1 800 až 2 000 kalórií každý deň.

Krok 3

Zapnite dieťa do kočíka a raz alebo dvakrát denne sa vydajte na 10 minút chôdze. Denné krátke prechádzky po vašom oddiele C pomôžu procesu hojenia, zlepšia vašu náladu a dostanú vás na cestu k znižovaniu telesnej hmotnosti. Keď ste silnejší, predĺžte si prechádzky.

Krok 4

Zapojte sa do jemnej jogy, len čo sa vaše telo cíti pripravené a máte povolenie na cvičenie. Výťahy na bedrách, panvové plachty a cvičenia panvového dna sú obzvlášť užitočné pre ženy, ktoré mali časť C.

Tip

  • Spať čo najviac; U novej unavenej matky je oveľa pravdepodobnejšie, že bude jesť sladké jedlá a jednoduché uhľohydráty, aby sa pokúsila udržať svoju energiu hore. Môže to byť ťažké, ale zdriemnutie, keď spánok dieťaťa posilní vašu výdrž a pomôže vám pri lepšom výbere jedla.
  • Chráňte rez a uistite sa, že vaše cvičebné zariadenie netreba alebo neťahá za jazvu. V závislosti od umiestnenia jazvy môže byť užitočná ďalšia podpora a ochrana pred spodná bielizňou.