Info

Cvičenie s loptou pre obéznych

Cvičenie s loptou pre obéznychWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Cvičebné lopty sú k dispozícii v rôznych veľkostiach, vďaka čomu sú ideálne pre ľudí všetkých typov tela. Pre obéznych ľudí môže byť cvičebná guľa pohodlnejšia ako iné formy cvičenia, najmä pre tých, ktorí majú problémy s ohýbaním a krútením. Ak potrebujete schudnúť značné množstvo telesnej hmotnosti, cvičebná lopta je dobrým nástrojom na začatie činnosti. Pred začatím nového cvičenia sa poraďte so svojím lekárom.

Čas

Byť obézny môže narušiť vašu schopnosť cvičiť veľmi dlho. Ale aj keď vydrží len pár minút, vaše telo prospieva. Postupom času získate vytrvalosť pri dlhších cvičeniach s loptičkami. Informačná sieť na kontrolu hmotnosti navrhuje cvičiť počas prvého týždňa päť minút, v nasledujúcom sa posunúť až na osem minút. Pokračujte v pridávaní niekoľkých minút do vašej loptovej hry každý týždeň.

Cvičenie

Vaša veľkosť môže obmedziť pohyby cvičebných loptičiek, ktoré ste schopní vykonať. Mnohé sú však vhodné pre ľudí všetkých veľkostí. Začnite s cvičeniami, s ktorými sa cítite dobre, čo zvyšuje vašu motiváciu a zároveň vám pomáha budovať silu a vytrvalosť. Najjednoduchší spôsob použitia cvičebnej lopty je sedieť na nej namiesto tradičnej stoličky; poskakovanie jemne spaľuje ďalšie kalórie. To je pohodlné pre väčšinu ľudí bez ohľadu na veľkosť. Keď sedíte, zdvihnite jednu nohu nahor a nadol a potom ju striedajte s druhou nohou. Ak máte problémy s vystupovaním z podlahy, použite cvičebnú guľu na pomoc pri klikaniach, drví a situpoch bez toho, aby ste museli byť úplne na bruchu. Loptičku umiestnite medzi chrbát a stenu, aby sa zlepšila stabilita pri vykonávaní drepov.

Výhody

Použitie cvičebnej gule po dobu 15 minút umožňuje osobe s hmotnosťou 300 libier spáliť takmer 100 kalórií, čo pri vyvážení nízkokalorickým jedlom napomáha chudnutiu. Ak vaša veľkosť narúša celý rozsah pohybu, použitie cvičebnej lopty pomáha zvýšiť flexibilitu, čo uľahčuje začlenenie ďalších pohybov cvičebnej lopty do vašej rutiny. Ak nemáte radi cvičenie, lopta môže byť zábavnejšia ako tradičné formy cvičenia, čím sa zvyšuje pravdepodobnosť, že ju použijete. Posedenie na cvičebnej guli posilňuje a tónuje vaše základné svaly, čo zlepšuje rovnováhu pri iných formách cvičenia.

Dôležité informácie

Pre čo najväčší úžitok z cvičebnej lopty, používajte ju dôsledne, odporúča M. D. Ali, spoluautor knihy „Obezita Reality: Komplexný prístup k narastajúcemu problému“. Neodporúča dlhodobo sedieť na cvičebnom plese, čo by mohlo spôsobiť bolesť chrbta. Ak pocítite bolesť počas cvičenia s cvičením, zastavte sa a obráťte sa na svojho lekára.