Avíza

Ako schudnúť s bolesťou kĺbov SI


Bolesť kĺbov SI, tiež známa ako sakroilická bolesť kĺbov, je častou príčinou bolesti chrbta. Bolesť kĺbov SI je frustrujúcim stavom, ktorý je zvyčajne spôsobený abnormálnym pohybom v sakroiliakálnom kĺbe. Kĺb SI sa stáva hypomobilným (prilepeným) alebo hypermobilným (príliš sa pohybuje), čo má zvyčajne za následok zápal kĺbu. Bolesť kĺbov SI môžu tiež prispieť ďalšie faktory, ako je artritída, tehotenstvo a pôrod, nerovnomerná dĺžka nôh, nerovnováha svalov, zranenie alebo nadmerná váha. Dobrou správou však je, že sa dá liečiť a stále môžete dosiahnuť svoje ciele na zníženie hmotnosti a zároveň zmierniť bolesť kĺbov SI.

Rovnica na chudnutie

Rovnica na chudnutie je jednoduchá: ak spaľujete viac kalórií, ako pravidelne konzumujete, schudnete. K nárastu hmotnosti dochádza v priebehu mesiacov a rokov, nie cez noc - a to isté platí pre chudnutie. Chudnutie by malo byť postupné. Výskum ukazuje, že najúčinnejším receptom na úspešné chudnutie a dlhodobú údržbu je kombinácia stravovania a cvičenia. Jedna libra tuku zodpovedá 3 500 kalóriám. Preto, ak si vytvoríte kalorický deficit od 500 do 1 000 kalórií za deň, bude to mať za následok približne 1 až 2 kilogramové chudnutie každý týždeň.

Zmeňte svoju stravu

Aj keď váš cvičebný program môže byť dočasne ovplyvnený bolesťou kĺbov SI, počas tejto doby sa môže vaša strava výrazne zlepšiť. Poháňanie tela zdravšími potravinami vám pomôže nielen pri chudnutí, ale môže tiež zmierniť bolesť. Naplňte výživné husté potraviny, ako je čerstvé ovocie a zelenina. Vaše telo funguje najlepšie, keď mu dodávate kvalitné potraviny. Základom vašej stravy by mali byť aj chudé bielkoviny, ako je kuracie mäso a ryby, náhradky vegetariánskeho mäsa, celé zrná a nízkotučné mliečne výrobky. Jedzte každé dve až štyri hodiny a vypite primeranú vodu.

Cvičenie aerobiku

Ak je vaša bolesť kĺbov SI závažná alebo ak príznaky pretrvávajú, dôrazne sa odporúča navštíviť svojho lekára, aby pred začatím cvičebného programu vylúčil akékoľvek poškodenie disku. Chcete zostať čo najaktívnejší. Nielen, že je aktívna, pomáha spaľovať ďalšie kalórie potrebné na chudnutie, ale tiež pomáha predchádzať ďalšiemu oslabovaniu svalov, ktoré môže prispieť k zvýšenej bolesti. Zvýšiť aktivity každodenného života a aeróbne činnosti s nízkym vplyvom, ako je chôdza, plávanie, vodný aerobik a cyklistika. Akonáhle ste bezbolestní pri vykonávaní jednoduchých činností, môžete začať pridávať opravné cvičebné techniky, vrátane niektorých základných cvičení Pilates, cvičenia na kolenách a jemných úsekoch, ako je napríklad koleno na hrudník, aby ste pomohli opraviť svalovú nerovnováhu, ktorá môže prispievať k vášmu kĺbu SI. dysfunkcia.

Základná stabilita

Pri akomkoľvek zranení dolnej časti chrbta je práca na stabilite jadra nevyhnutnosťou. Slabé jadro je hlavným prispievateľom k otázkam dolnej časti chrbta. Posilnenie jadra vrátane všetkých svalov obklopujúcich brucho a chrbát pomôže zmierniť bolesť, zabrániť ďalšiemu zraneniu a zvýšiť výkon v každodennom živote. Vaše jadro poskytuje pevný základ, z ktorého sa môžete pohnúť. Ak je táto základňa slabá, nemôžete optimálne fungovať a vaše telo je zraniteľnejšie. Pilates ponúka efektívny spôsob, ako trénovať stabilitu jadra a je vysoko odporúčaný pre každého, kto má bolesti chrbta alebo kĺbov SI.

Možnosti životného štýlu

Aj keď bolesť kĺbov SI je nepríjemná, nemusí zasahovať do vašich cieľov pri chudnutí. V skutočnosti by zníženie hmotnosti mohlo mať pozitívny vplyv na vaše príznaky. Zostaňte tak aktívny, ako je to len možné, venujte pozornosť tomu, čo si vyberiete do úst, a venujte sa malým a postupným zmenám životného štýlu. Pamätajte, že chudnutie je cesta, nie závod.