Avíza

Má cvičenie s nízkym dopadom priemernú nízkokalorickú popáleninu?


Skákanie do sveta cvičenia môže byť ohromujúce. Musíte pochopiť množstvo nových cvičení a vybavenia a musíte sa tiež pokúsiť rozlúštiť podmienky, ktoré ľudia hádzajú okolo telocvične. Počas vašej snahy o zlepšenie fyzickej zdatnosti sa pravdepodobne stretnete s cvičeniami s nízkym dopadom a cvičeniami s nízkym obsahom kalórií. Cvičenia s nízkym dopadom nemusia nevyhnutne spôsobovať spálenie s nízkym obsahom kalórií.

Cvičenia s nízkym dopadom

Cvičenia s nízkym dopadom sú cvičenia, ktoré majú malý vplyv na vaše kĺby. Cvičenia s vysokým dopadom môžu byť často prospešné z hľadiska kalórií, ktoré spálite, a svalov, ktoré si vybudujete, ale ak máte bolesti v kolenách alebo iných kĺboch ​​v dolnej časti tela, tieto cvičenia nie sú ideálne. Dve jednoduché cvičenia s výrazne odlišnými dopadmi sú jazda na bicykli a jogging. Cyklistika má extrémne nízky vplyv, pretože vaše nohy zostanú počas tréningu skôr na pedáloch, než aby sa dotýkali zeme. Jogging je cvičenie s vysokým dopadom, pretože vaše nohy pri každom kroku silne narážajú na zem.

Cvičenia s nízkym obsahom kalórií

Cvičenie s nízkym obsahom kalórií je cvičenie, ktoré vám nepomôže spáliť kalórie rýchlo. Spaľovanie kalórií je neoddeliteľnou súčasťou odbúravania tukov, takže ak pracujete na poklese pár kíl, cvičenia, ktoré spaľujú kalórie nízkou rýchlosťou, nie sú také účinné ako tie, ktoré spaľujú kalórie rýchlo. Činnosť, ako je hatha jóga, kvôli svojej uvoľnenej povahe spaľuje kalórie pomaly. Naopak, beh na bežiacom páse alebo šliapanie stacionárneho bicykla spaľuje kalórie oveľa rýchlejšie.

Príklady

Rýchlosť, ktorú cvičenie spaľuje kalórie, nemôžete odhadnúť jednoducho tým, že vezmete do úvahy vplyv cvičenia. Vplyv nôh na zem nehrá žiadnu rolu v schopnosti aktivity spaľovať kalórie. Mnoho aktivít s nízkym dopadom spaľuje kalórie nízkou rýchlosťou, zatiaľ čo iné spaľujú kalórie extrémne vysokou rýchlosťou. Napríklad plávanie nemá prakticky žiadny vplyv, pretože ste počas cvičenia obklopení vodou a vaše nohy neovplyvňujú žiadny povrch. Harvardská lekárska škola uvádza, že 155 libier, ktorá trávi 30 minút plávaním prsníka, spáli 372 kalórií. Hatha yoga je cvičenie s nízkym dopadom, ktoré má tiež nízku mieru spaľovania kalórií kvôli pomalému a uvoľnenému charakteru cvičenia. 185-libra osoba spaľuje len 149 kalórií v 30-minútovej relácii.

Dôležité informácie

Ak máte bolesti kĺbov, vyvarujte sa cvičení s vysokým dopadom a namiesto toho sa zamerajte na činnosti s nízkym dopadom. Ak sú vaše kĺby zdravé, môžete experimentovať s cvičeniami s väčším dopadom za predpokladu, že vám nespôsobia bolesť. Čokoľvek si vyberiete, cvičenie má také výhody, ako je regulácia hmotnosti, zníženie rizika vzniku závažných chorôb, zvýšenie nálady a zlepšenie vašej vytrvalosti. Zvážte pridanie rôznych cvičení do svojho týždenného tréningového režimu a zamerajte sa na získanie najmenej 150 minút stredného aeróbneho cvičenia a dva dni silového tréningu týždenne, ktoré odporúča Ministerstvo zdravotníctva a ľudských služieb USA.

Zdroje