Info

Najlepšie baletné cvičenia na predĺženie svalov a kolien nôh

Najlepšie baletné cvičenia na predĺženie svalov a kolien nôh


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Baletné cvičenia vykonávané v baletných kurzoch - niektoré s pomocou baletu - dodávajú tanečníkom charakteristické dlhé, štíhle svaly nôh. Ale dosiahnutie tela baleríny nie je rovnaké pre každého.

„Pri stanovovaní cieľov si musíte vždy vziať do úvahy, ako sa vytvára vaše individuálne telo,“ hovorí profesionálna balerína a učiteľka baletu April Longo. Každý sa rodí s určitým typom tela - niektoré majú hyperexpandované nohy, ktoré siahajú za narovnanú pozíciu, a niektoré majú nohy, ktoré nebudú vyzerať úplne narovnané, aj keď sú v plnom rozsahu. Väčšina ľudí niekde upadá. Poznanie typu tela vám pomôže čo najlepšie využiť baletné cviky na predĺženie svalov a kolien nôh.

Základné cvičenia baletu

Základné baletné cvičenia, ako sú šľachy, dážďy a veľké opevnenia, vytvoria dlhé, štíhle svaly nôh, ktoré chcete mať ako tanečnicu. Všetky tieto tri cvičenia zahŕňajú posúvanie a kefovanie pracovnej nohy z baletu z prvej alebo piatej polohy do druhej alebo štvrtej polohy - s pracovnými a stojacími nohami a nohami otočenými von - všetko pri zachovaní kolien rovno. Všetky tri cvičenia sa vykonávajú spredu, zboku a zozadu. Cvičenia sa tiež vykonávajú stojace kolmo na baletnú bariéru, pričom jedna ruka je ľahká na podporu.

Na šľachách je špička natretá z východiskovej polohy a špicatá, dotýka sa špičky špičky k zemi. Keď špička dosiahne bod, vráťte ju do pôvodnej východiskovej polohy. DГ © gagГ © to urobí o krok ďalej než tendu; vykonáva sa dvojnásobnou rýchlosťou a pracovná špička stúpa tri alebo štyri palce nad podlahu, podľa online knižnice baletu American Ballet Theatre. Grand battement je najväčšie cvičenie tria, ako už názov napovedá. Zahŕňa rovnakú mechaniku čistenia a posúvania chodidla po podlahe, ale tentoraz chodidlo opúšťa podlahu a noha sa zdvihne z bedra do vzduchu o 90 stupňov alebo viac. Vracia sa cez polohu šľachy späť do východiskovej polohy.

Čo najlepšie využiť baletné cvičenia

„Mnoho študentov vykonáva tieto kroky nesprávne,“ hovorí Longo. Odporúča sa sústrediť na výrobu „undercurve“ na podlahu tak, že najprv stlačí dolu do podlahy, keď spustíte pohyb smerom nadol, smerom von, smerom dolu, gagГ © a veľký battement. • Celkovo, pri opakovaní týchto správ, uvidíte veľký rozdiel vo formácii svalov v nohách. Sval bude dlhší a štíhlejší, pretože pre baletnú triedu pracuje správne, tvrdí Longo.

Je to dôležité, pretože dlhý a štíhly vzhľad baletnej tanečnice pochádza z nácviku nôh, ktoré sa vždy predlžujú - aj keď je lákavé zvierať svaly, čo sa môže stať počas baletných cvičení. Ak hľadáte zmenu vzhľadu nôh, začnite preskúmaním základných baletných cvičení, odporúča Longo. Všimnite si, či máte tendenciu predlžovať sa a rásť počas cvičení, alebo ak ste zastrčený a uchytený.

Preťahovanie

Natiahnite svaly hammerov, teliat a štvorkoliek, aby ste si predĺžili nohy. Longo odporúča vyčleniť najmenej 15 minút pred a po triede baletu, aby sa pre tieto problémové oblasti vykonalo ďalšie natiahnutie. Jednoduchý úsek sediaci na podlahe, keď je telo zložené nad rovnými nohami (buď v rozdelenom úseku alebo spolu pred vami), urobí zázraky na natiahnutie hamstringov. „Vždy hovorím svojim študentom, aby si pri sledovaní televízie doma len tak sedeli,“ hovorí Longo. • Budete sa rozptýliť natoľko, aby ste si nevšimli nepohodlie

Používanie cvičebných pásiem

Použitie elastického elastického cvičebného pásu pomáha pri napínaní chrbta kolien a nôh. Ľahnite si na chrbát a jednu nohu natiahnite priamo na podlahu a druhú až na strop. Omotajte si cvičebný pás okolo chodidla, držte ho v oboch rukách a nohu pritiahnite bližšie. Striedanie smerovania a ohýbania chodidla v tomto úseku umožňuje jeho vyššiu účinnosť.

Zdroje