Avíza

Cvičenia s nízkym dopadom pre seniorov

Cvičenia s nízkym dopadom pre seniorov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Je dôležité zostať aktívny, aj keď starnete. Ako telo starne, môžete stratiť rovnováhu, silu, vytrvalosť a flexibilitu, pokiaľ nebudete pracovať na ich udržiavaní. Podľa Americkej rady pre cvičenie môžu neaktívni dospelí stratiť až 6 libier svalov ročne. Táto strata môže viesť k zlému metabolizmu, nízkej hustote kostí a dokonca k srdcovým problémom. Brucho, ktoré je súčasťou jadra, nesie celé telo. Preto je dôležité udržiavať brušné svaly silné, aj keď starnete. Cvičenia s nízkym dopadom ab sú vynikajúcim spôsobom, ako zostať silní bez toho, aby ste pridali zranenie alebo napätie.

Výťahy na kolená

Výťahy na kolená jemne pôsobia na vaše brušné svaly bez zvyšovania napätia na chrbte. Výťahy na kolená sa dajú robiť stojace alebo sedieť na stoličke pre ešte menší dopad. Sadnite si vysoko na okraj stoličky. Zdvihnite pravú nohu 3 až 5 palcov nad zem. Zatiahnite brucho do chrbtice, aby ste sa opreli. Podržte pre dva počty, dolný a potom prepnite strany. Tento postup opakujte 10 až 12-krát na každej strane. Keď posilňujete brušné svaly, opora stoličky znižuje náraz cez chrbát.

Sedadlá šikmé

Šikmé svaly prebiehajú po stranách hrudnej klietky a pása. Šikmé čiary sa používajú pri krútiacich a rotačných pohyboch, počas cvičenia aj mimo neho. Silné šikmo pomôže nielen udržať vaše brušné svaly silné, ale tiež pomôže oporu chrbta a chrbtice počas akéhokoľvek skrútenia alebo rotácie trupu. Vaše prekážky sa dajú jemne a ľahko upevniť zo stoličky. Sedieť vzpriamene na stoličke s dlhou chrbticou. Dajte ruky za hlavu so širokými lakťami. Pri stlačení hrudného koša a bedrovej kosti položte pravý lakť smerom k pravému boku. Prepínajte strany a striedajte 10 až 12 kôl. Toto cvičenie sa dá vykonať aj stojace, ale stolička poskytuje väčšiu podporu pre menší dopad.

Panvové plachty

Panva sa nachádza v oblasti dolných brušných orgánov. Na udržanie týchto svalov silné, na podporu trupu a panvy, môžete urobiť panvové panvy s nízkym dopadom, ktoré pôsobia hlboko do dolných brušných svalov. Posaďte sa na stoličku s dlhou chrbticou. Dajte ruky na kolená alebo stehná. Nadýchnite sa. Pri výdychu zatiahnite pupok do chrbtice, aby ste prehlbovali brucho a nabrali si chvostovú kosť. Nadýchnite sa a uvoľnite sa späť. Keď vykonávate toto cvičenie, chrbát sa bude krútiť. Opakujte 10 až 12 kôl. Panvové plachty sa môžu vykonávať aj v stoji, ak stolička obmedzí rozsah pohybu v panve.

Horná časť brucha

Horné brušné svaly sú umiestnené nad tlačidlom brucha. Táto časť vašich brušných svalov pomáha podopierať chrbát a zdvíha hrudník pre dobré držanie tela. Cvičenia s nízkym dopadom na brušné svaly môžu pomôcť posilniť tento podporný systém bez zvýšenia napätia. Posaďte sa na stoličku s dlhou chrbticou. Dajte ruky za hlavu so širokými lakťami. Nadýchnite sa a potom, keď vydýchate, pritiahnite si bradu k hrudníku a zahoďte horné brušné svaly. Nadýchnite sa a zdvihnite sa. Opakujte 10 až 12 krát. Toto cvičenie sa dá vykonať aj stojace, hoci sedenie ponúka väčšiu podporu pre vaše chrbát.

Zdroje