Avíza

Aký stroj napodobňuje drep Barbell?


Čupice Barbell rozvíjajú svaly v chrbte, bokoch, zadku a stehnách. Cvičenie začína pripevnením váženého činka na vaše plecia a cez spodok krku. Potom opakovane zdvíhate a spúšťate svoje telo, udržujte svoje plecia stabilné a ohýbajte sa v bokoch a kolenách. Niekoľko typov odporových strojov môže napodobňovať činku.

Smith Machine

Stroj Smith má typickú tyč s voľnou hmotnosťou, ale je zablokovaný vo vnútri stopy, takže pohyb zostane v jednej rovine. Rovnako ako v prípade činky na drepe, budete tlačiť nahor ramenami narovnaním nôh a bokov. Hlavnou výhodou stroja Smith je to, že dráha zaisťuje, že tyč nespadne dopredu ani dozadu. Nevýhodou je, že sa vaše telo nemusí stabilizovať samo, ako to robí pri činke s činkami, takže nemusíte mať rovnaký rozsah rozvoja svalov.

Lever Squat

Stroj na drepovanie páky napodobňuje činku na dreve s dizajnom páky a kríža. Ramená umiestnite pod čalúnené ramená a zatlačte proti platforme nôh, aby ste zdvihli páku. Položitie chodidiel mierne dopredu smeruje k maximu gluteus a ich mierne vzad zvyšuje zapojenie štvorhlavého svalu. Pákové strojčeky na squat sa dodávajú v mnohých variantoch. Niektoré sú zaťažené doštičkami, čo znamená, že upravujete hmotnosť pridaním alebo odstránením doštičiek s kruhovou hmotnosťou. Iné vám umožňujú upraviť nastavenie hmotnosti pohybom špendlíka.

Káblový drep

Odporový stroj, ktorý používa systém kladiek s káblovými kladkami, vám môže pomôcť napodobniť činku pri dreve za predpokladu, že môžete uchopiť jednu rukoväť v každej ruke z nízkej a blízkej polohy. Nie všetky stroje na kladenie káblov túto funkciu ponúkajú, takže si prečítajte príručku svojho používateľa alebo sa opýtajte personálu telocvične, ak si nie ste istí, aké možnosti má konkrétny model. Pohyb, ktorý vykonávate, je v podstate rovnaký ako činka v dreve, ale pri predlžovaní nôh musíte držať ruky rovno. Ťahanie smerom nahor kontrakciou svalov paží uvoľňuje cvičenie z dolnej časti tela.

Bezpečnosť

Hlavnou výhodou použitia odporového stroja je zvýšená bezpečnosť. Odporové stroje vám pomôžu napodobniť pohyb činkového drepu s menšou pravdepodobnosťou odchýlenia sa od správnej formy. Napríklad mnoho strojov Smith má konštrukciu, ktorá zabraňuje tomu, aby tyč klesla príliš ďaleko, čím sa eliminuje riziko, že sa váha pod vplyvom hmotnosti na užívateľa.