Avíza

Ako udržiavať telesný tuk, ak nemôžete každý deň chodiť do posilňovne


Chýbajúci deň alebo dva v telocvični neovplyvní váš telesný tuk. V skutočnosti je dôležité, aby ste svojmu telu dali pár dní na odpočinok a prestavbu, aby nedošlo k nadmernému poraneniu. Ale ak sú vaše návštevy v telocvični nepravidelné, nájdenie spôsobov, ako spaľovať tuk, pomôže udržať telesný tuk. Výhody cvičenia je možné získať bez použitia vybavenia alebo veľa času. Pomáha tiež sledovanie toho, čo jete.

Krok 1

Vytvárajte svaly 10 minút denne pomocou vlastnej telesnej hmotnosti na odpor. Čím viac svalov máte, tým viac kalórií spálite po celý deň. Urobte dve sady 12 až 15 drepov, bočné výpady, kliešte a drvíky bicyklov, aby ste posilnili a vybudovali svaly v hlavných svalových skupinách.

Krok 2

Vezmite schody namiesto výťahu alebo eskalátora. Používanie schodov spaľuje kalórie a vytvára svaly v glute a nohách. Výskum ukazuje, že schodiskové lezenie pomáha kontrolovať hmotnosť, zlepšuje kostnú denzitu u žien a zvyšuje dobrý HDL cholesterol.

Krok 3

Pešo choďte parkovaním 10 minút od cieľa. Počas obedňajšej prestávky a po večeri sa vydajte na 10 minút chôdze.

Krok 4

Počas sledovania televízie skákajte jacky alebo inú kardiovaskulárnu aktivitu počas reklamy. Štúdia z roku 2012 s názvom „Medicína a veda v športe a cvičení“ zistila, že televízni diváci, ktorí pochodovali v umiestnení počas reklamy na hodinovú šou, spálili 148 kalórií a mali cvičebný čas asi 25 minút. Spálené kalórie môžete zvýšiť vykonaním cvičení s vyššou intenzitou, ako sú skákacie zdviháky, simulujúce skákacie lano alebo kalistenika.

Krok 5

Sledujte svoje kalórie. K nárastu hmotnosti dochádza, keď budete jesť viac, ako spálite. Ak vám chýba telocvičňa, znížte kalórie o množstvo, ktoré by ste spálili. Napríklad vysoko účinná aerobická trieda spaľuje každých 30 minút 210 až 311 kalórií. Ak chcete nahradiť túto stratu, odrežte 210 až 311 kalórií alebo viac, ak je trieda dlhšia. Len dajte pozor, aby ste nejedli menej ako 1200 kalórií denne, ak ste žena, a 1800, ak ste muž.

Tip

  • Využite príležitosti, aby ste boli aktívny, ako napríklad hranie vonku s deťmi alebo jazda na bicykli namiesto jazdy.