Avíza

Ako udržiavať energiu pri vytrvalostnom cykle


Dodržiavanie konkrétnych pokynov na udržanie energie počas vytrvalostnej jazdy je nevyhnutné, ale to, čo robíte v dňoch, ktoré vedú k vašej jazde, môže byť rovnako dôležité. Správna príprava, ktorá zahŕňa hydratáciu a výživu, je nevyhnutná na udržanie optimálnej úrovne energie. Vytrvalostné jazdenie môže pre rôznych ľudí znamenať rôzne veci. Ak je test vašej vytrvalosti 25 alebo 30 míľ, potom je to vytrvalostná jazda. Ak ste vycvičeným cyklistom, 100 alebo viac kilometrov môže byť vytrvalostná jazda.

Hydrát

Strata vody vo vašom systéme vás môže nechať letargicky. Pred začatím akejkoľvek vytrvalostnej jazdy musíte byť riadne hydratovaní. Začnite aspoň jeden deň pred jazdou s pitím viac ako obvykle, aby ste sa uistili, že ste pripravení. Vypite minimálne 16 uncí tekutiny každé štyri hodiny. Môže to byť športový nápoj, čistá voda alebo takmer čokoľvek, čo uprednostňujete, ale drž sa ďalej od ťažko kofeínových nápojov. Ľudia sú iní, pokiaľ ide o príjem tekutín, ale mali by ste močiť každých pár hodín alebo asi dvakrát toľko, ako obvykle. Po dosiahnutí tohto bodu ste pravdepodobne úplne hydratovaní. Možno budete musieť vstať z postele počas noci, aby ste sa mohli čúrať. To je v poriadku. Môžete sa vrátiť spať s istotou, že ste pripravení jazdiť.

Dieta s nízkym obsahom uhľohydrátov

Dva dni pred začiatkom jazdy jesť stravu, ktorá je náročná na bielkoviny a má nízky obsah vlákniny. Vyvarujte sa potravín, ako je popcorn, fazuľa alebo surová zelenina s vysokým obsahom vlákniny. Zamerajte sa na potraviny s vysokým obsahom bielkovín, ako je kuracie mäso, ryby, vajcia alebo syr. Zmyslom diéty s nízkym obsahom vlákniny a vysokým obsahom bielkovín je ísť na cestu s relatívne prázdnym tráviacim traktom. Príliš veľa vlákniny vo vašej strave vás zaťaží zbytočnou batožinou, ktorú možno budete musieť počas jazdy odstrániť. Odborníci na fitnes a cyklistiku sa na to bežne nezaoberajú, ale musíte poznať váš tráviaci systém a to, čo vás udržiava v pravidelných intervaloch. Pohyb čriev ráno pred jazdou udržuje vašu energiu po celý deň.

Jedlo

V noci pred jazdou je v poriadku jesť sacharidy. V tejto chvíli sa nemusíte báť vlákna. Sacharidy sa rozkladajú, keď ich potrebujete, aby vám poskytli energiu, ktorú potrebujete na jazdu na koni, ale váš systém tak rýchlo neprechádza. Bežnými energetickými potravinami sú ryža, cestoviny a zemiaky. Pokračujte v pití tekutín a jedzte stredne veľké jedlo, ktoré môže obsahovať až asi 30 percent chudého proteínu. Nepreháňajte to a nepite po večeri. Snacking môže vytvoriť rovnováhu kyselín, ktorá môže spôsobiť bolesť žalúdka počas jazdy. Doprajte si dobrý nočný spánok. Jedzte šetrne ráno pred jazdou. Jedzte bagetu so smotanovým syrom, nejaké ovocie, ovsené vločky alebo takmer všetko bez mastnoty.

Ride Day

Začnite čo najskôr ráno. Je to čiastočne psychologické, ale väčšina ľudí jazdí dlhšie a ťažšie, čím skôr začnú. Začnite skôr, ako slnko vyjde najviac energie neskôr v priebehu dňa. Pri jazde vypite najmenej 16 uncí vody alebo športového nápoja každých 20 míľ alebo každú hodinu. Zastavte každých 25 míľ a zjedzte banán, energetickú tyčinku alebo pečivo, ale nič viac. Vypite asi 6 alebo 8 uncí vody a vráťte sa na bicykel. Nezastavujte dlhšie ako päť minút, ak tak urobíte, kyselina mliečna sa môže nahromadiť v kĺboch ​​a okradnúť vás o energiu a spôsobiť kŕče. Ak je to možné, vymočte sa pred odletom. Ak sa počas jazdy cítite slabo, môžete si vziať bicykel špecifický pre cyklistiku v géli alebo v blokovej forme. Je vhodné otestovať tento typ produktu v predstihu, aby ste sa uistili, že váš žalúdok nenarúša.

Hills Pacing and Sun

Vezmite si to na kopcoch ľahko a používajte nízky výstroj na bicykli; to je to, pre čo je to. Neubližujte sa. Ak máte chuť dýchať a vaše pľúca bolia, jazdíte príliš tvrdo. Odstupujte, až kým si nebudete udržiavať rovnomerné tempo, ktoré sa cíti dobre, tempo, ktoré môžete pohodlne držať. Ak je horúco a slnečne, zakryte sa. Slnko vás môže okradnúť o energiu. Úpal môže vážne ovplyvniť vašu energetickú hladinu, takže ak máte tendenciu k úpalom, noste dlhé rukávy. Ak je slnko príliš silné, odporúčame vám na prilbe chrániče. Udržujte pitnú tekutinu; Zjedz niečo každých 25 míľ a svoju jazdu dokonči príjemne vyčerpaný a zaslúžene hrdý.