Info

Čo je to Barbellova trieda?

Čo je to Barbellova trieda?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mnohé telocvične a fitnes kluby ponúkajú kurzy, ktoré vám pomôžu zlepšiť vašu kondíciu pomocou cieleného a štruktúrovaného prístupu. Účasť na týchto kurzoch vám ponúka možnosť cvičiť pod dohľadom profesionálneho fitness, ktorý poskytuje motiváciu a zaisťuje, že cvičenia vykonávate správne. Triedy Barbell používajú aeróbny silový tréning, ktorý vám pomôže dosiahnuť ciele v oblasti kardiovaskulárnych a silových schopností.

Barbell triedy

Trieda činky je fitnes trieda, v ktorej účastníci kombinujú nepretržitú kardiovaskulárnu aktivitu s ľahkým až stredne veľkým silovým tréningom. Hmotnostný tréning sa vykonáva pomocou štandardného dvojramenného činka s závažiami pripevnenými na obidve strany. Inštruktor vedie členov triedy niekoľkými po sebe nasledujúcimi cvičeniami poskytovaním verbálnych výziev o cvičení, ktoré sa má vykonať, ao tempe, ktoré by sa malo udržiavať. Barbell triedy majú niekoľko prestávok, aby udržali zvýšenú srdcovú frekvenciu a maximalizovali cardio výhody tejto triedy. Niektoré triedy, napríklad program Bodypump, choreografujú triedu populárnej hudby, aby boli účastníci zapojení a motivovaní.

Tréningový program

Účastníci triedy činky vykonávajú v priebehu triedy vysoký počet opakovaní pre každú cieľovú časť tela. Pretože je málo príležitostí na odpočinok počas hodiny, je možné trénovať iba pomocou relatívne ľahkých váh. Barbell triedy zdôrazňujú širokú škálu svalových skupín, vrátane chrbtových svalov, základných svalov, ramien, ramien a nôh. Bežné cvičenie vykonávané v barbell triedach patrí drepy, kadere, lisy na plece a mŕtve ťahy. Niektoré triedy činky sú vybavené špeciálnym vybavením, ako je napríklad stepper, ktorý dodáva výzvu a ďalší kardiovaskulárny prvok do základného programu hmotnostného tréningu v triede.

Potenciálne prínosy

Po účasti v triede činky môžete pozorovať niekoľko potenciálnych výhod. Vzpierajúci aspekt triedy pomáha zvyšovať svalovú hmotu, tonizovať svaly a budovať celkovú silu tela. Pretože počas hodiny spaľujete kalórie, očakávajte určité výhody pri chudnutí a spaľovaní tukov, hoci celkové množstvo hmotnosti, ktoré stratíte, bude tlmené telesnými prírastkami, pretože sval je hustejší tuk. Zisky vo svalovom tóne a sile, ktoré prežívate, môžu tiež pomôcť zdraviu kĺbov, pretože vaše kĺby sú podporované svalmi, s ktorými sú v styku.

Účinnosť triedy

Poskytovatelia triedy Barbell poskytujú výhody svojich programov pre kardiovaskulárne, spaľovanie kalórií a budovanie svalov; výskum účinnosti barbell tried je však rozdelený na skutočné prínosy typickej triedy. Štúdia z roku 2000, ktorú uverejnila Národná asociácia pre silu a kondicionovanie, naznačuje, že priemerný účastník jednohodinovej triedy činky s činnosťou triedy Bodypump spaľuje asi 318 kalórií za hodinu, čo je menej ako kardiovaskulárne aktivity, ako napríklad cyklistika a beh na bežiacom páse. Vedci zistili, že srdcová frekvencia účastníkov bola nižšia ako srdcová frekvencia u ľudí, ktorí robili základnú rutinnú prípravu na silový tréning. Dospeli k záveru, že pozorovaný výkon nespĺňal minimálne požiadavky na označenie triedy barbell bell Bell ako účinnú činnosť aeróbneho tréningu. Tieto výsledky sú v rozpore so zisteniami sponzorovanými Lesom Millsom, zakladateľom Bodypumpu, čo naznačuje, že hodinová barbell trieda vedie v priemere k spáleniu 411 kalórií a skutočne sa kvalifikuje ako účinné aeróbne cvičenie.