Avíza

Ktoré hlavné orgány tela ťažia z cvičenia najviac?

Ktoré hlavné orgány tela ťažia z cvičenia najviac?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zdravotné prínosy všeobecného cvičenia sú dobre známe. Tí, ktorí vo všeobecnosti cvičia, sa cítia lepšie a trpia menej zdravotnými problémami. Dokonca aj tí, ktorí majú chronické zdravotné stavy - napríklad cukrovka - dokážu lepšie zvládať svoje stavy cvičením. Ale v závislosti od typu cvičenia, niektoré z hlavných orgánov ľudského tela ťažia z cvičenia najviac. A práve táto reakcia pomáha cvičiacemu získať výsledky, ako je chudnutie, zníženie krvného tlaku a zníženie hladiny cukru v krvi.

Srdce a kardiovaskulárny systém

Kardiovaskulárny systém pozostáva predovšetkým z tepien, žíl a v strede srdca. Srdcom je svalová sila domu, ktorú je potrebné cvičiť, aby sa udržiavala v špičkovej forme. Cvičenia, ktoré zvyšujú srdcový rytmus, cvičia srdcový sval a pumpujú krv efektívnejšie do celého tela. Beh, jogging, aeróbne cvičenie sú len niektoré z príkladov fungovania kardiovaskulárneho systému. Keď sa uplatňuje kardiovaskulárny systém, pokojová srdcová frekvencia sa zníži, zlepší sa cirkulácia a zvýši sa objem krvi. Okrem toho sa zníži krvný tlak, „zlý“ cholesterol sa môže znížiť, zatiaľ čo dobrý cholesterol sa môže zvýšiť a vo vašich tepnách sa bude vytvárať menej plaku.

Svalová sústava

Prostredníctvom procesu známeho ako hypertrofia - zväčšenie buniek - sa svaly pri cvičení nielen zväčšujú, ale posilňujú. Aktivity, ktoré vytvárajú nové svalové bielkoviny, ako je silový tréning a nenosné cvičenia na váhe, ako sú pľúca a drepy, zvyšujú aktivitu svalov a podporujú rast svalov. Konzumácia bielkovín po tréningu so zameraním na silový tréning podporí rast svalov.

Pľúca a dýchací systém

Pľúca sú vykonávané normálnym dýchaním. Jednoduchý úkon dýchania cvičí pľúca a bránicu. Pri vykonávaní aeróbnych cvičení, ktoré zvyšujú srdcovú a dýchaciu frekvenciu, množstvo vdychované naraz, bude cvičiť pľúca. Keď sú pľúca cvičené, telo prijíma viac kyslíka a je schopné ho efektívne využívať.

Mozog a centrálny nervový systém

Centrálny nervový systém sa týka mozgu a miechy. Centrálny nervový systém je zodpovedný za udržiavanie autonómnych funkcií ľudského tela alebo funkcií, ktoré sú mimo našu kontrolu. Ide napríklad o dýchanie a srdcový rytmus. Keď telo cvičí, vytvára hormóny. Mozog produkuje vlastné hormóny nazývané neurotransmitery: serotonín, adrenalín, adrenalín a endorfíny. Tieto môžu zmierniť bolesť a poskytnúť euforický pocit, ktorý môže pomôcť tým, ktorí trpia miernou neklinickou depresiou. Uvoľňovanie týchto neurotransmiterov môže tiež zlepšiť spánok a pomôcť potlačiť chuť do jedla.

Zdroje