Avíza

Mnoho výhod stojanov pre zdravie


Vstávanie z nôh a do rúk poskytuje množstvo zdravotných výhod. Stojan vyžaduje použitie svalov, ktoré neprichádzajú do hry tak rozsiahle, ako by ste vykonávali cvičenia v sede alebo v stoji. Kliešte na stojky na ruky sú obzvlášť dobrým cvičením na pevnosť hornej časti tela a jadra. Stojany tiež umožňujú čeliť vášmu strachu z pádu a vidieť svet z inej perspektívy, takže výhody sú mentálne aj fyzické.

Pevnosť

Stojany na ruky a stojky na stojany sú vynikajúcim spôsobom, ako budovať svaly na hrudi, ramene a tricepsoch. Posunutie 100 percent svojej telesnej hmotnosti nahor a jej zníženie na podlahu si vyžaduje oveľa väčšiu námahu, ako štandardné kliešte alebo ramenné lisy na váhovom stroji. Kliešte na stojke zvyšujú pevnosť jadra a fungujú omnoho lepšie ako zariadenia, ako sú vyvažovacie dosky alebo cvičebné lopty. Ako záťažové cvičenie pomáhajú stojany posilňovať kosti na zápästí, prstoch, lakťoch, pažiach a ramenách, čo môže v budúcnosti zabrániť krehkým kostiam osteoporózy.

Priestorové povedomie

Stojany vyžadujú, aby ste sa doslova pozreli na svet hore nohami, čo je pre väčšinu ľudí dezorientujúce. Po niekoľkých pokusoch o stoj na stoji si však váš mozog zvykne pozerať z inej perspektívy. Podľa poradcu fitness USA pre zdroje požiarnej služby James Holder, ktorý výrazne zlepšuje vaše priestorové povedomie a rovnováhu. Vysoký atleticizmus potrebný na udržanie tela hore nohami tiež pomáha zvýšiť rovnováhu a priestorové uvedomenie.

Duševné výhody

Stojany sú obzvlášť užitočné, pretože vám prinášajú „osobné stretnutia so svojimi neistotami a strachmi“ a ich zvládnutie vám umožňuje budovať sebavedomie, odvahu a dokonca aj „trochu hravý a zvedavý prístup k riešeniu výziev,“ hovorí „Jóga. Journal. " Umožňuje učeníkom jogy pozorovať a prekonávať takéto emócie.

Dôležité informácie

Niektorí praktizujúci jogy tvrdia, že vyrovnávanie tela hore nohami ponúka ďalšie fyzické a duševné výhody. Tvrdia, že reverzná gravitácia poskytuje vašim životne dôležitým orgánom odpočinok a zvyšuje vašu koncentráciu a duševnú ostrosť. Môže to tiež pomôcť zlepšiť váš obeh, dýchanie a elimináciu odpadu. Ručné stojany vykonávajte v bezpečnom prostredí. Začnite pomaly, ak ste ich ešte nikdy neurobili. Môžete na to nájsť inštruktora, priateľa alebo stenu, až kým nebudete pripravení sólo.