Avíza

Koľko sedení trvá, aby ste spálili jednu libru tuku?

Koľko sedení trvá, aby ste spálili jednu libru tuku?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Situps vám pomôžu spaľovať tuk, len ak spaľujete viac kalórií za deň, ako konzumujete. Pomôžu vám však tónovať svaly v žalúdku, čo môže tiež zvýšiť váš metabolizmus. Počet sedení, ktoré by ste mali urobiť, aby ste spálili libru tuku, závisí od mnohých faktorov, vrátane typov sedení a vašej hmotnosti.

Kalórie, kalórie

Aby ste stratili jednu libru tuku, musíte spáliť približne 3 500 kalórií. Toto číslo však nie je presná veda, pretože aj keď na stupnici stratíte jednu libru, zvyčajne ide o kombináciu tuku, vody a svalovej hmoty. Okrem toho musíte sledovať kalórie, ktoré konzumujete každý deň, a uistite sa, že vaše stravovacie návyky nevylučujú kalórie, ktoré ste stratili pri situpoch. Konzultácie s osobným trénerom alebo so svojím lekárom vám môžu pomôcť lepšie porozumieť zložitosti chudnutia.

Kalórie zo situpov

Všeobecne platí, že energická kalistenika, ako sú kliešte a sedadlá, spáli 430 kalórií za hodinu, ak vážite 130 libier, a 563 kalórií za hodinu, ak vážite 155 libier. Pri extrapolácii týchto údajov by spálenie 3 500 kalórií potrebovalo stratiť jednu libru tuku. Výpočet je však o niečo zložitejší. Množstvo spálených kalórií závisí aj od intenzity a trvania záchvatov, ako aj od typu záchvatov. Ak pracujete na svojej abs nonstop, budete spaľovať viac kalórií, ako keď si sadnete pomaly a robíte časté prestávky. Ak počas sedenia použijete ruky a nohy, spálite viac kalórií.

Rýchlosť metabolizmu

Koľko hmotnosti stratíte, nie je podmienené iba tým, koľko kalórií spálite pri sedení. Vaša metabolická rýchlosť tiež hrá úlohu. Bazálna rýchlosť metabolizmu je to, koľko kalórií spaľujete v pokoji. To je väčšinou určené typom tela a genetickým zložením. Vaša pokojová rýchlosť metabolizmu určuje 60 až 70 percent z celkového množstva kalórií, ktoré denne spálite. Môžete zistiť osobného trénera alebo miestnu posilňovňu a zistiť svoju bazálnu rýchlosť metabolizmu.

Sval

Pri situpoch nebudete spáliť iba kalórie; získate tiež svalovú hmotu. Získanie svalov vám môže poskytnúť malú metabolickú výhodu a pomôže vám spáliť kalórie efektívnejšie. Žena, ktorá trénuje silu trikrát týždenne počas šiestich mesiacov, môže zo svalu spáliť 10 až 32 kalórií denne. Kardio cvičenie však vo všeobecnosti spaľuje viac kalórií ako extra svalovú hmotu.

Zdroje