Avíza

Výhody príchytiek na stojke s veľkou silou


Medzi najnáročnejšie cvičenia s telesnou hmotnosťou patrí stojka na stojke. Tento pohyb vykonávate z vertikálnej polohy, často podopretej o stenu alebo pomocou bodkovača, ohýbaním lakťov, až kým hlava nie je tesne nad podlahou. Na zvládnutie tohto pohybu, ktorý sa často používa v extrémnom atletickom tréningu, potrebujete mimoriadnu silu a rovnováhu.

Telesná hmotnosť

Telesnú váhu pohybujete pri tradičnom stlačení, ale máte podporu nôh a rúk. Počas pushupu na stojke nesie vaše hornej časti tela 100 percent vašej telesnej hmotnosti oproti 60 percentám počas bežného pushupu.

Svaly

Svaly, ktoré znášajú celú vašu váhu, sú tri hlavy deltoidov, horná časť hrudníka, horná časť chrbta a triceps. Všetky vaše brušné svaly - vrátane priečnych brušných, pravých brušných a šikmých - sa musia výrazne aktivovať, aby sa udržala rovnováha. Funkciu sily predlaktia si vytvárajú aj počas zasunutia do stojacej ruky.

Pushup Vs. Rameno Stlačte

Odkladací stojan na stojke používa rovnakú mechaniku svalov ako tlač na ramene, ale s väčším dôrazom na rovnováhu a jadro. To, že dokážete stlačiť činku ekvivalentnú vašej vlastnej telesnej hmotnosti na hlavu, nezaručuje, že máte obrovskú silu potrebnú na úspešné vykonanie stojky na stojke. Stále musíte vyvinúť kontrolu a rovnováhu, aby ste mohli tlačiť toto množstvo váhy a pritom voľne stáť na rukách.

Preventívne opatrenia a úvahy

Predtým, ako sa pokúsite o zasunutie stojana do stoja, ovládajte stojaci stojan. U ľudí s vysokým krvným tlakom alebo glaukómom je stojka - a potlačenie - kontraindikovaná. Ak chcete vybudovať ešte väčšiu silu a kontrolu, vykonajte voľne stojace stojky na stojky z dvoch lavíc alebo závlačiek. Používajte bodovač, aby ste sa udržali v bezpečí.