Avíza

Maximálne cieľové cvičenie a srdcová frekvencia pre eliptický trenažér


Ak máte na dosiahnutie fitness ciele, môže byť užitočné sledovať počet. Telesná hmotnosť, telesná hmotnosť, váš odpočinok a maximálna srdcová frekvencia sú dôležité čísla, ktoré je potrebné sledovať v rôznych časoch počas cvičebného postupu. Ak je eliptický stroj vaším srdcovým prístrojom, budete môcť sledovať svoju srdcovú frekvenciu pomocou senzorov, ktoré sú súčasťou stroja - aj keď je dôležité pamätať na niektoré veci skôr, ako sa budete spoliehať výlučne na tieto údaje.

Dôležité informácie

Pokiaľ ide o cvičenie s použitím eliptického stroja, nie všetky stroje sú vytvorené rovnako, pokiaľ ide o pohodlie, cenu a celkovú ľahkosť použitia, podľa štúdie vykonanej Americkou radou pre cvičenie. Ich elektronické senzory môžu byť tiež mierne vypnuté, čo vám dáva nesprávne údaje o počte kalórií, ktoré spaľujete, a možno dokonca nesprávne prečíta vašu aktuálnu srdcovú frekvenciu. Ale napriek tomu vám eliptickí tréneri zvyčajne poskytnú slušné cvičenie s nízkym dopadom. Možno budete musieť použiť svoje vlastné výpočty a pocity, aby ste zistili, či máte požadovaný tréning.

Maximálna srdcová frekvencia

Keď robíte kardiovaskulárne cvičenie na eliptickom stroji - alebo na akomkoľvek inom type stroja - chcete byť v určitom rozsahu, aby ste čo najviac využili svoje cvičenie, a zároveň sa vyhli zraneniu. Prvým krokom k poznaniu tohto rozsahu je výpočet maximálnej srdcovej frekvencie. Starým školským spôsobom, ako to dosiahnuť, je odpočítať si vek od 220 rokov. Ďalším spôsobom, ktorý sa navrhuje ženám, je vynásobiť váš vek hodnotou 0,88 a potom ich odčítať od roku 206. Podľa správy v denníku New York Times to môže byť presnejší spôsob výpočtu maximálnej srdcovej frekvencie pre ženy.

Cieľový rozsah

Ďalším krokom je určenie ideálneho rozsahu pre námahu. Znásobte svoju maximálnu srdcovú frekvenciu najprv 0,5 a potom 0,85 a zapíšte si dve čísla, aby ste nezabudli. Číslo, ktoré získate vynásobením 0,5, je dolná hranica vašej cieľovej srdcovej frekvencie počas cvičenia; 0,85 je high-end - čo znamená, že pri cvičení naozaj nechcete ísť nad 85 percent svojej maximálnej srdcovej frekvencie alebo pod 50 percent.

Na eliptickom trenažéri

Keď ste uprostred cvičenia na eliptickom trenažéri, máte dve možnosti na testovanie srdcovej frekvencie. Jedným z nich by ste mohli položiť ruky na kovové tyče na držadlách zariadenia a stlačiť tlačidlo „srdcová frekvencia“ - aj keď to môže alebo nemusí byť presné. Ďalším spôsobom je umiestniť stredné a ukazovacie prsty na krčnú tepnu, kde sa vaša čeľusť stretne s krkom, a spočítať počet úderov za 10 sekúnd. S jednoduchým kruhovým pohybom eliptiky by ste mali byť schopní na takú dobu odložiť z rúk jednu ruku. Po 10 sekundách vynásobte toto číslo 6, aby ste zistili, koľkokrát vaše srdce bije za minútu. Ak je nižšia ako 50 percent maximálneho srdcového rytmu, zrýchlite eliptický trakt alebo pridajte väčší odpor. Ak vaše srdce bije viac ako 85 percent maxima, spomalte alebo znížte odpor.