Avíza

Význam aeróbneho tanca

Význam aeróbneho tanca


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Aeróbne cvičenie spôsobuje, že opakovane posúvate najväčšie svaly na nohách, bokoch a pažiach. Vaše srdcové a dýchacie frekvencie sa zvyšujú a vaše telo prospieva mnohými spôsobmi - spaľujete kalórie, znižujete riziko srdcových chorôb a zvyšujete náladu, imunitu a výdrž. Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb odporúčajú 150 minút týždenne aeróbne cvičenie so strednou intenzitou.

Aeróbny tanec je choreografická, opakovaná pohybová rutina nastavená na hudbu. Typický aerobický program sa začína zahrievaním a rozťahovaním 5 až 10 minút, vrcholy 20 až 30 minút tancovania cieľového srdcového rozsahu, môžu zahŕňať 20 minút podlahového programu naťahovania svalov známeho ako tvarovanie tela a končia 5 až 10 Podľa Americkej akadémie podiatrických športov sa minúta ochladzuje a predlžuje.

Histórie

Kenneth Cooper, teraz odborník na štúdium kardiovaskulárneho zdravia a dlhovekosti, vytvoril pojem „aerobik“ a začal hnutie, keď v roku 1968 vydal najpredávanejšiu knihu s rovnakým názvom. Jazzercise - obchodný názov o fitness programe, ktorý kombinuje tanec s pohybom nastaveným na hudbu - založil o rok neskôr Judi Sheppard Missett v Evanstone v štáte Illinois. Aeróbny tanečný trend rástol a vyvíjal sa.

Aerobik s nízkym a vysokým dopadom

Aeróbny tanec s nízkym dopadom je zvyčajne pohybom približne jednej hodiny, pri ktorom účastníci vždy držia jednu nohu na zemi. Táto rozmanitosť aeróbneho tanca je ľahšia na kolenách. Podľa Katedry kineziológie a zdravia na Gruzínskej štátnej univerzite je táto forma aerobiku vhodnejšia pre tehotné a trpiace nadváhou ako aerobik s vysokým dopadom. Aerobik s vysokým dopadom zahŕňa pohyby, ako je skákanie a skákanie, ktoré mobilizujú obe nohy súčasne zo zeme, čo je náročnejšie ako rutiny s nízkym nárazom.

Variácie

Účastníci step aerobiku používajú počas tréningu malú platformu. Nastupovanie na plošinu a mimo nej - ktoré sa môžu niekedy zvýšiť alebo znížiť v závislosti od úrovne intenzity cvičenia - dodáva rozmanitosť a zvyšuje kardiovaskulárnu výzvu. Vodný aerobik sa vykonáva v bazéne a ďalej znižuje zaťaženie dolnej časti chrbta a kĺbov. Jazzercise je stále ponúkaná vo fitness centrách po celej krajine. Rutiny kombinujú kardio, silu a strečové pohyby, ako aj pohyby z hip-hopu, jogy, pilatesu, jazzového tanca, kickboxu a tréningu odporu.

Oblečenie a výstroj pre aerobik

Športové topánky, ktoré poskytujú dostatok vankúša a zároveň poskytujú stabilitu, sú dôležité pre aeróbnych tanečníkov. Je dôležité nosiť topánky, ktoré nemajú pätu, pretože prevrátenie členku predstavuje riziko, ak robíte aerobik v nesprávnej obuvi. Ak zdvihnete ruky alebo ohnete vpred, noste voľný a elastický odev, ktorý sa nezväzuje a nevystaví vám. Bavlnené tričká sú v poriadku, ale fitness odevy vyrobené z tkaniny, ktorá odvádza vlhkosť od pokožky, budú menej prilepené a menej pravdepodobné, že spôsobia odieranie.